Latvija saņēmusi vēl 21 600 «Janssen» vakcīnas pret Covid-19 devas

Latvija otrdien, 5. oktobrī, saņēmusi 21 600 kompānijas "Johnson & Johnson" meitasuzņēmuma "Janssen" ražotās vakcīnas pret Covid-19 devas, informēja Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta birojā. Sagaidāms, ka šo vakcīnu piegādes notiks arī turpmākajās nedēļās.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!") otrdien Ministru kabineta sēdē informēja – sagaidāms, ka tuvākajās nedēļās Latvija turpinās saņemt "Janssen" piegādes, turklāt lielākā skaitā, līdz ar to, pēc ministra teiktā, varēs turpināt nodrošināt pieprasījumu pēc šī ražotāja potes.

Pavļuts informēja, ka pagājušajā nedēļā pieauga vakcinācijas temps, ko viņš daļēji saistīja ar "Janssen" vakcīnas pieejamību pēc pauzes, kas bija vērojama augustā.

Vakcinācijas kursa pabeigšanai ar "Janssen" vakcīnu nepieciešama viena deva.

KONTEKSTS:

Latvijā izmantošanai reģistrētas četras Covid-19 vakcīnas – "Pfizer/BioNTech", “Moderna”, “Janssen” un “AstraZeneca” vakcīnas. 

Pieteikties vakcīnai pret Covid-19 iespējams vietnē www.manavakcina.lv, pa tālruni 8989, pie sava ģimenes ārsta vai darba devēja. Tirdzniecības centros un izbraukumos potēties var bez iepriekšēja pieraksta. Galvenais vakcinācijas mērķis ir pasargāt cilvēku no smagas saslimšanas ar Covid-19 un nāves.

Uzzināt, kādas vakcīnas pieejamas vakcinācijas vietās no 4. oktobra līdz 10. oktobrim, iespējams šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti