Sadaļas Sadaļas

Latvija saņēmusi 7200 «Janssen» vakcīnu devas; būs pieejamas arī izbraukuma vakcinācijā

Pēc ilgāka pārtraukuma, kas bija radies ražotāja problēmu dēļ, tagad ir atjaunotas "Janssen" vakcīnu pret Covid-19 piegādes Latvijai – otrdien, 14. septembrī, saņemtas 7200 devas. Saskaņā ar ražotāja sniegto informāciju vairāk nekā 19 000 devu piegāde plānota arī 21. septembrī, informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļā.

Ņemot vērā nelielo apjomu, kas šobrīd ir piegādāts, Vakcinācijas darba grupa lēmusi prioritāri "Janssen" vakcīnas novirzīt:

  • stacionāros gulošiem pacientiem, personām, kurām vakcinācija jāveic mājās (gulošajiem pacientiem un personām, kas vecākas par 80 gadiem un viņu mājsaimniecības locekļiem),
  • personām ar garīgās veselības traucējumiem, to iestāžu klientiem, kas sniedz sociālos pakalpojumus ar izmitināšanu (sociālās aprūpes centri, patversmes, krīzes centri u.c.),
  • vakcinēšanai vienreizēji organizētos pasākumos, kur nav iespējama vai ir būtiski apgrūtināta ierašanās uz otras devas saņemšanu.

Šonedēļ "Janssen" vakcīnas būs pieejamas nedēļas nogales izbraukuma vakcinācijās reģionos. Izbraukumos vakcinēs gan ar "Pfizer", gan "Janssen" vakcīnām, piebilda NVD pārstāvji.

Piektdien, 17. septembrī:

  • No plkst. 15 līdz 19 Sedas Kultūras namā (pieejamas būs arī 100 "Janssen" vakcīnas).
  • No plkst. 15 līdz 19 Zilupes Tautas namā (pieejamas būs arī 100 "Janssen" vakcīnas).

Sestdien 18. septembrī:

  • No plkst. 9:30 līdz 15 Maltas Kultūras namā (pieejamas būs arī 100 "Janssen" vakcīnas).
  • No plkst. 9 līdz 15 Olaines Sporta nama telpās (pieejamas būs 50 "Janssen" vakcīnas).
  • No plkst. 9 līdz 16 Līvānu Kultūras centrā (pieejamas būs 150 "Janssen" vakcīnas).
  • No plkst. 7 līdz 15 Aizkrauklē, Gaismas ielā 35, pie IGA centra (pieejamas būs 100 "Janssen"' vakcīnas).

"Augustā saskārāmies ar šīs pieprasītās vakcīnas trūkumu, jo tā netika piegādāta ražotāja problēmu dēļ. Šobrīd Latvijai ir piegādāti 13% no šogad plānotajām "Janssen" vakcīnu devām. Līdzīga situāciju bija visā Eiropas Savienībā. Nelielos krājumus augustā saskaņā ar Vakcinācijas darba grupā lemto novirzījām galvenokārt pedagogiem, lai sekmētu klātienes mācību procesa nodrošināšanu, kā arī izbraukuma vakcinācijām un slimnīcām. Ņemot vērā ierobežoto vakcīnu skaitu, kas šobrīd mums ir piegādāts, šajā nedēļā "Janssen" vakcīnas novirzām akūtajām nepieciešamībām, savukārt, nākamnedēļ, kad gaidāms lielāks piegādes apjoms, "Janssen" vakcīnas būs plašāk pieejamas,” stāstīja NVD Vakcinācijas projekta vadītāja Eva Juhņēviča.

Nedēļas nogalē darbosies arī vakcinācijas punkti tirdzniecības centros.

KONTEKSTS:

Lai gan Covid-19 vakcīnu netrūkst un iedzīvotājiem neliedz izvēlēties tās ražotāju, daudzos vakcinācijas centros par deficītu kļuvusi "Janssen" vakcīna. No cilvēkiem, kas nāk vakcinēties, daļa vēlas saņemt tieši "Janssen" poti, jo tai nepieciešama tikai viena vakcīnas deva. Daudziem svarīga viena deva, jo jābrauc ceļojumā vai darbs saistīts ar komandējumiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt