Latvija saņēmusi 13 200 «Moderna» vakcīnas pret Covid-19

Ceturtdien, 29. aprīlī, Latvija saņēmusi ražotāja “Moderna” Covid-19 vakcīnas piegādes daļu – 13 200 devas, informēja Veselības ministrija.

Daļa no šī apjoma tiks novirzīta vakcinācijas iestādēm no 4. līdz 6. maijam, atlikusī daļa – tiks glabāta noliktavā otrajām devām.

Latvijā jau izmantotas 66 370 “Moderna” vakcīnu devas. Līdz šim ar šo vakcīnu tika vakcinēti iedzīvotāji no visām prioritārajām grupām.

KONTEKSTS:

Aprīļa beigās plānots atvērt pēdējās no noteiktajām prioritārajām grupām vakcinēšanai pret Covid-19. Līdz ar to plānots, ka visi interesenti pieteikties vakcīnai pret Covid-19 bez ierobežojumiem varēs krietni ātrāk –  3. maijā.  

No 1. līdz 4. maijam paredzēta vakcinācija 16 liela mēroga vakcinācijas centros, un vakcīnai varēs pieteikties vietnē manavakcina.lv. Kopā vietnē iekļauti vairāk nekā 10 000 vakcinācijas laiku no 1. līdz 4. maijam.  No 3. maija uz vakcīnas saņemšanu šajos centros varēs pieteikties jebkurš.

Līdz šim Latvijā vismaz pirmo vakcīnas pret Covid-19 devu saņēmuši vairāk nekā 12% iedzīvotāju. 

Organizējot vakcināciju pret Covid-19, Latvijā bija plānots vispirms potēt astoņas prioritārās grupas.  Līdz šim bija pieņemti lēmumi atvērt 6 no 8 prioritārajām grupām.

Kopumā līdz vasaras beigām plānots vakcinēt ap 70% iedzīvotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti