Latvijā sākusies gripas izplatība

Gripas izplatība Latvijā ir sākusies. Lai arī gripas aktivitāte Latvijā un citās Eiropas valstīs ir zema, Slimību profilakses un kontroles centrs aicina iedzīvotājus vakcinēties.

Centra epidemioloģe Raina Nikiforova norāda, ka gripu visvieglāk atpazīt pēc strauja slimības sākuma. Tās izpausmes visbiežāk ir spēcīgas galvassāpes un augsta temperatūra.

“Gripas izplatība jau ir sākusies gan Latvijā, gan arī citās Eiropas valstīs. 15 valstis ziņo par sporādisku gripas izplatību,” stāsta Nikifirova.

Latvijā sākusies gripas izplatībaKristaps Feldmanis

  “Tas nozīmē, ka tiek reģistrēti atsevišķi gripas gadījumi. Gripa bieži vien saistās ar smagu saslimšanu, ar gripas komplikācijām, kas var izraisīt arī nāvi." Nikifirova uzsver –

  jāatgādina, ka vakcinācija ir līdz šim visefektīvākā metode, kā var aizsargāt cilvēkus no saslimšanas ar gripu.

  "Bet, galvenais, ne tikai no saslimšanas ar gripu, bet no tā, lai neattīstās komplikācijas. Pētījumi ir pierādījuši, ka, ja cilvēks vairāk izmanto gripas vakcīnu, ar to samazinās hospitalizēto skaits. Par riska grupām, kurām īpaši būtu ieteicama vakcinācija. Tās ir grūtnieces, mazi bērni līdz 2 gadu vecumam, pieaugušie cilvēki, kuri slimo ar dažādām hroniskām saslimšanām. Arī vecāka gada gājuma cilvēki, kas ir vecumā virs 65 gadiem,” skaidro Nikifirova.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti