Latvijā sākas gripas epidēmija

Tā kā Daugavpilī gripas pacientu skaits sasniedzis epidēmijas slieksni, no otrdienas, 30. janvāra, valstī tiks izsludināts gripas epidēmijas sākums. Tā ziņo Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

SPKC pārstāve Ilze ArājaEdgars Kupčs
  Pagājušajā nedēļā Daugavpilī gripas pacientu skaits sasniedzis 117,9 uz 100 000 iedzīvotājiem, tādējādi sasniedzot epidēmisko slieksni - 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem.

   

  Nacionālais veselības dienests atgādina, ka gripas epidēmijas laikā no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksātas ģimenes ārstu mājas vizītes pie gripas slimniekiem. Šiem pacientiem par vizīti jāmaksā tikai valstī noteiktā pacienta iemaksa - 2,85 eiro.

  2018. gada ceturtajā nedēļā gripas gadījumi reģistrēti arī Ventspilī (62 uz 100 000 iedzīvotājiem), Jūrmalā (30 uz 100 000 iedzīvotājiem), Liepājā (26,1 uz 100 000 iedzīvotājiem ) un Rīgā (20,6 uz 100 000 iedzīvotājiem).

  Vidēji Latvijā gripas intensitāte sasniegusi 28,9 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem, piebilst SPKC.

  Par stacionētiem pacientiem saistībā ar gripas infekciju pagājušajā nedēļā ziņoja Rīgas, Liepājas, Daugavpils, Ventspils un Valmieras slimnīcas - kopā hospitalizēti 49 pacienti. No tiem 36 Rīgā, tajā skaitā 15 pacienti Rīgā stacionēti gripas izraisītas pneimonijas gadījumos. Kopš sezonas sākuma ziņots par 114 hospitalizētiem pacientiem gripas gadījumos un 35 pacientiem gripas izraisītas pneimonijas gadījumos.

  SPKC epidemiologi atgādina, ka vissmagāk ar gripu slimo gados vecāki cilvēki un cilvēki ar hroniskām saslimšanām - sirds un asinsvadu, plaušu un nieru hroniskām slimībām, cukura diabētu, onkoloģijas slimnieki, pacienti ar hroniskām infekcijām un citi, kuriem ir novājināta imunitāte. Gripa ir īpaši bīstama maziem bērniem un grūtniecēm.

  Vislabākā aizsardzība pret gripu ir ikgadējā vakcinācija. Ņemot vērā, ka gripas izplatība parasti ilgst vairākus mēnešus - līdz pat aprīļa beigām, un imunitāte izveidojas 10 dienu laikā pēc vakcinācijas, nav par vēlu vakcinēties pret gripu, izvērtējot visus riskus, arī epidēmijas sākumā, norāda SPKC.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti