Panorāma

Nepieciešams vakcinēt vismaz 80% pedagogu

Panorāma

Lietuvas un Baltkrievijas robežu apmeklē EP prezidents

Ar Covid-19 saslimuši 0,3% pilnībā vakcinēto

Latvijā rīkos loterijas vakcinācijas pret Covid-19 veicināšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Lai Latvijā veicinātu vakcinēšanos pret Covid-19, no augusta tiks rīkotas izlozes jeb loterijas, kurās varēs iegūt dažādas balvas. Par koalīcijā konceptuāli pieņemto lēmumu pēc valdību veidojošo partiju sēdes pirmdien, 5. jūlijā, paziņoja veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!").

ĪSUMĀ:

  • Vakcinēšanos pret Covid-19 veicinās ar loterijas rīkošanu.
  • To plānots sākt augustā; plānoti mazāki un lielāki laimesti.
  • Noslēgumā rudenī izlozēs līdz 100 000 eiro lielu laimestu.  
  • Valdība lems par profesijām, kam obligāti jāvakcinējas.
  • Pedagoga profesijā nav plānots noteikt obligātu potēšanos.

Ministrs klāstīja: plānots, ka loterijā varēs piedalīties jebkurš vakcinētais. Mērķis ir iedrošināt vakcinēties pret Covid-19 tos cilvēkus, kas to vēl nav izdarījuši.

Paredzēts, ka loterija notiks ik nedēļu, kad varēs laimēt dažus lielākus un daudzus mazākus laimestus. Savukārt ik mēnesi plānots izlozēt īpaši lielu laimestu.

Ik nedēļu varētu laimēt no 100 līdz vairākiem tūkstošiem eiro. Loterijas noslēgumā rudenī galvenā balva varētu būt līdz pat 100 000 eiro.

Vēl vakcinēšanas pret Covid-19 veicināšanai plānoti stimuli ģimenes ārstiem, lai viņi varētu uzrunāt seniorus vakcinēties pret koronavīrusu. Tāpat vakcinācijas pret Covid-19 veicināšanā plānots iesaistīt nevalstiskās organizācijas. Plānots īstenot arī vērienīgu informēšanas kampaņu ar dažādu mediju iesaisti.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") pēc koalīcijas sēdes informēja, ka valdību veidojošās partijas spriedušas arī par iespēju atsevišķu profesiju pārstāvjiem noteikt obligātu vakcinēšanos pret Covid-19.

Premjers atturējās minēt, par kurām profesijām varētu būtu runa, norādot, ka pie šī jautājuma vēl tiek strādāts. 

"Sagaidu, ka valdībā arī būs diskusijas par to," teica Ministru prezidents, uzsverot, ka tiem, kas var vakcinēties pret Covid-19, tas arī būtu jādara.

Skolu mācībspēki pret Covid-19 vakcinējas salīdzinoši aktīvi, tāpēc šajā profesijā vismaz pašlaik vēl neplāno noteikt obligātu potēšanos pret Covid-19, piebilda izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece ( Jaunā konservatīvā partija).

"Es no savas puses esmu lūgusi attiecībā uz izglītību vēl divu nedēļu laiku nogaidīšanai. Ja gadījumā jutīsim, ka šis procents nekāpj, ja tas stāv uz vietas, tad, protams, arī no savas puses rosināsim sarunas par pedagogiem kā iekļaujamiem šajā grupā. Jo primāri mums vienmēr būs skolēnu tiesības uz kvalitatīvu izglītības ieguvi," sacīja ministre. 

Līdz šim vakcinācijas pret Covid-19 procesu pabeiguši vien aptuveni 30% no visiem iedzīvotājiem. Pedagogu vakcināciju Latvija sāka aprīlī, un šo trīs mēnešu laikā iespēju vakcinēties izmantojusi vien nedaudz vairāk nekā puse izglītības iestāžu darbinieku – 54%. Visaktīvākie ir augstākās izglītības iestāžu darbinieki, mazāk aktīvie strādā bērnudārzos.

Taču, lai septembrī varētu nodrošināt mācību procesu klātienē, pēc ekspertu domām, vakcinācijai vajadzētu sasniegt vismaz 80% pedagogu, un tas ir saistīts ar koronavīrusa delta varianta izplatību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti