Rīta Panorāma

Karstums būs noturīgs visu nedēļu. Intervija ar LTV laika ziņu redaktoru Tomu Brici

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu

Latvija revakcinācijai pieteikusies pirkt Covid-19 vakcīnas turpmākajiem diviem gadiem 

Latvija piekritusi revakcinācijas nolūkiem iegādāties Covid-19 vakcīnas turpmākajiem diviem gadiem. To Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” atklāja premjerministrs Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

“Revakcinācijai mēs esam piekrituši iegādāties vakcīnas turpmākajiem diviem gadiem. Ar trim ražotājiem Eiropas Komisija ir uzsākusi [sarunas] vai jau noslēgusi līgumu. Līdz ar to mēs esam nodrošinājuši vakcīnas arī turpmāk, revakcinācija tādā ziņā tiek plānota,” sacīja premjers. 

Viņš atzīmēja, ka “Pfizer”, “Moderna” un “Johnson&Johnson” ir ražotāji, ar kuriem varētu tikt noslēgta vienošanās par vakcīnām. 

Saistībā ar revakcināciju Latvija galvenokārt seko līdzi Eiropas Zāļu aģentūras norādēm. Tomēr Kariņš atzina, ka lielāks izaicinājums par revakcināciju ir pārliecināt šaubīgo sabiedrības daļu par vakcinācijas nozīmi Covid-19 pandēmijas pārvarēšanā. 

“Mums noliktavā ir 700 000 vakcīnu, bet nav pieprasījuma,” norādīja Kariņš. 

Atsaucoties uz valdības ieceri konkrētu profesiju pārstāvjiem Covid-19 vakcināciju noteikt kā obligātu, Kariņš akcentēja, ka visi līdzekļi, tostarp loterija vakcinācijas veicināšanai, ir “labi un pamatoti, ja varam pārliecināt cilvēkus vakcinēties”. Viņaprāt, konkrētu profesiju pārstāvjiem pienākums vakcinēties ir pilnībā attaisnojams, jo cilvēkiem ir tiesības nesaslimt, saņemot konkrētos pakalpojumus. 

KONTEKSTS:

Valdība konceptuāli vienojās, ka varētu dot darba devējiem tiesības atbrīvot no amata darbiniekus, kuri līdz 15. septembrim nebūs ieguvuši Covid-19 sertifikātu.

Obligāta vakcinēšanās plānota ārstniecības, sociālās aprūpes un izglītības iestādēs. Valsts un pašvaldības iestādēs klātienē varēs apkalpot darbinieki ar Covid-19 sertifikātiem. To vajadzēs arī darbiniekiem, kas nodrošina iestādes vai uzņēmuma darba nepārtrauktību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti