Panorāma

Pirmizrāde Dailes teātrī - «Elpa»

Panorāma

Panorāma

Pagājušajā diennaktī 4 jauni Covid-19 inficētie

Latvijā reģistrēti 4 jauni Covid-19 gadījumi

Latvijā aizvadītajā diennaktī reģistrēti četri jauni Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija. Divi saslimušie ir rīdzinieki, un pa vienam - Valmierā un Ķekavas novadā.

SPKC rīcībā esošā informācija liecina, ka divi saslimušie atgriezušies no ārvalstīm - proti, no sarkanajā sarakstā iekļautajām Zviedrijas un Serbijas. Vienam saslimušajam bijis kontakts ar saslimušo. Ar vienu personu uzsākta saziņa, SPKC precizēs papildu informāciju.

Cilvēku kontaktpersonas arī jau ir noteiktas un aicinātas 14 dienas palikt mājās.

Latvijā kopā veikti 174 057 izmeklējumi, saslimušas 1178 personas, 1022 izveseļojušās, 31 mirusi.

Pēdējās diennakts laikā stacionēts viens pacients ar Covid-19.

Stacionāros ārstējas trīs pacienti - visi ar vidēji smagu slimības gaitu.

Kopumā no stacionāra izrakstīti 185 pacienti, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

SPKC aicina izmantot lietotni “Apturi Covid”, kas ļauj informēt cilvēkus par atrašanos inficētas personas tuvumā un to, ka pastāvējis risks inficēties.

SPKC speciālisti aicina iedzīvotājus izvērtēt kontaktus ar radiem, draugiem vai darba kolēģiem, kas nesen atgriezušies no ārvalstīm, un nepakļaut sevi inficēšanās riskam. Tikmēr Lietuvas veselības iestāžu informācija liecina, ka atklāts jauns koronavīrusa perēklis Kauņas starptautisko autopārvadātāju uzņēmumā. Tur saslimuši 18 tālbraucēji šoferi, kas Lietuvā it kā atgriezušies caur Rīgas lidostu. SPKC gan informāciju vai kādus brīdinājumus no Lietuvas kolēģiem vēl nav saņēmis.

KONTEKSTS:

Jūlija sākumā Latvijā vērojams reģistrēto Covid-19 gadījumu skaita pieaugums. Reaģējot uz saslimstības pieaugumu, valdība nolēma atjaunot dažus ierobežojumus kafejnīcām, un saīsināt kafejnīcu un restorānu darbības laiku.

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

No jūlija pasākumos ārā drīkst pulcēties 1000 cilvēki; no augusta šie griesti būs 3000 cilvēku. Ierobežojumi iekštelpās atkarīgi no telpas lieluma. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana. Sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

 

 

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti