Panorāma

Gladiolu audzētājiem trakās dienas

Panorāma

Piedāvā samazināt IIN pašvaldību daļu mediķu algu finansēšanai

Covid-19 konstatēts «Maxima Latvija» un «Rimi» darbiniekam

Latvijā reģistrēti 3 jauni Covid-19 gadījumi

Latvijā aizvadītajā diennaktī reģistrēti trīs jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi,  liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.

Pēdējās 24 stundās veikti 1008 Covid-19 testi, reģistrēti trīs jauni saslimšanas gadījumi. 

SPKC rīcībā esošā informācija liecina, ka visi saslimušie ir atgriezušies no ārvalstīm - Krievijas, Vācijas, Francijas.

Latvijā kopā veikti 251 717 izmeklējumi, saslimušas 1396 personas, 1163 izveseļojušās, 34 mirušas.

Pēdējās diennakts laikā stacionēts viens pacients ar Covid-19. Stacionāros ārstējas pieci pacienti -  četri ar vidēji smagu slimības gaitu, bet viens ar smagu slimības gaitu. 

Kopā no stacionāra izrakstīti 205 pacienti, liecina Nacionālā veselības dienesta dati.

Savukārt aizvadītajā sestdienā ir apstiprināts viens Covid-19  gadījums “Maxima Latvija” darbiniekam  Olainē, Zemgales ielā 53, “Maxima X” veikalā. Olaines “Maksima” darbinieks pagājušajā nedēļā nav juties labi, tāpēc veicis Covid-19 testu, kas bija poztīvs. 

Veikals tika nekavējoties slēgts dezinfekcijai, kā arī stingri ievērotas SPKC rekomendācijas – visiem darbiniekiem, kuri bija kontaktā ar šo personu, tika nozīmēta apmaksāta pašizolācija, kā arī tika nozīmētas kontroles pārbaudes, informēja “Maxima”.

Pēc pilnīgas telpu dezinfekcijas veikals atsāka darbu 29. augusta vakarā ar jaunu darbinieku komandu.

“Maxima Latvija” vadība norāda, ka šādām situācijām bija gatavojušies kopš gada sākuma, tāpēc varējuši jau vakarā atkal atvērt veikalu tirdzniecībai.

Slimību profilakses un kontroles centrs norāda, ka tagad plānots pārbaudīt arī citus saslimušā kolēģus.

“Ir noteikta arī papildu testēšana, lai noteiktu, vai personāla vidū nav citu saslimušo, un uz šo brīdi epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās, ir jāsaka, ka ir vairākas darba versijas par inficēšanās avotu, bet viena izšķirošā uz šo brīdi nav,”  atklāja SPKC pārstāve Ilze Arāja.

Saskaņā ar SPKC rekomendācijām, veikala klienti ir zema riska grupā, kam specifikas darbības nav jāveic.  

“Attiecībā uz veikala apmeklētājiem – ja kontakts nav bijis ilgāks par 15 minūtēm un attālums mazāks par 2 metriem, tad risks apmeklējumam saglabājas zems,” piebilda Arāja.

“Maxima”  atgādina, ka uz veikalu nevajag doties cilvēkiem, kuri ir slimi, var izmantot attālinātās iepirkšanās platformas.  

SPKC aicina veikala klientus vērot savu veselību un gadījumā, ja parādās saslimšanas simptomi, pieteikties bezmaksas Covid-19 testam.

“Maksima” šis ir pirmais saslimšanas gadījums. Darbiniekus uz testēšanu veikalu tīkls sūta tikai aizdomu gadījumā – ja parādījušies slimības simptomi. Slimību profilakses un kontroles centrs ik pa laikam saslimšanu ar Covid-19 konstatē lielveikalu darbiniekiem. Šo gadījumu nav daudz, taču inficēto vidū bijuši gan aptieku darbinieki, gan pagājušajā nedēļā saslimšanas gadījums konstatēts arī  Daugavpils “Rimi” – darbiniekam, kura darbs neesot ciešā saskarē ar pircējiem.

Covid-19 konstatēts arī kādai ārstniecības personai Ventspilī – Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā. Zināms, ka ārsts inficējies ārpus darba laika, kontaktējoties ar kādu saslimušo. Par ārsta kontaktpersonām atzīti pieci kolēģi, kuriem veiktie testi bija negatīvi. Slimnīca turpina pakalpojumu sniegšanu.

KONTEKSTS:

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

No augusta ārā drīkst pulcēties 3000 cilvēku. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana. Sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti