Latvijā populārākā narkotika – marihuāna; pieaug heroīna aizvietotāju pārdozēšana

Latvijā populārākās narkotikas ir marihuāna, līdz ar to pieaug arī tās audzēšanas gadījumu skaits. Pērn arī pieauga heroīna aizvietotāju pārdozēšanas gadījumu skaits, liecina Iekšlietu ministrijas apkopotā informācija.

Marihuānas lietošanas liberalizācija pasaulē ietekmē arī Latviju, taču ārsti atzīst – tas ir gan izaicinājums, gan risks. Turklāt vērojama uztraucoša tendence – aizvien vairāk marihuānas lietotājiem nepieciešama ārstēšana.

Taču melnajā tirgū pieaug arī bīstamās vielas heroīna aizvietotāju īpatsvars. Šīs vielas ir daudz spēcīgākas, tāpēc strauji pieaug pārdozēšanas gadījumu skaits. Aizliegtās vielas visbiežāk lieto vīrieši.

“Trīs visbiežāk izņemtās narkotikas nemainās: marihuāna, amfetamīni un opioīdi. Pirms daudziem gadiem mums heroīns bija galvenais opioīds, tagad situācija mainījusies un parādījušies ļoti spēcīgi aizvietotāji, kurus mēs saucam par jauniem sintētiskiem opioīdiem.

Bīstamā tendence, kas saistīta ar cilvēkiem, kuri lieto narkotikas ikdienā un injicē tās – ļoti pieaudzis pārdozēšanu skaits.

Tas, protams, ir drauds gan cilvēkam, kas lieto, gan slogs ārstniecībai un Neatliekamajam medicīniskajam dienestam,” norādīja Iekšlietu ministrijā par narkotiku apkarošanu atbildīgā Agnese Zīle-Veisberga.

Pērn 4028 gadījumos neatliekamās medicīniskā palīdzība saukta cilvēkam, kurš pārdozējis narkotikas. Tas ir par tūkstoš izsaukumiem vairāk nekā pirms gada, un arī paši gadījumi kļūst aizvien smagāki.

Tāpat aizvien biežāk aizliegto vielu kontrabandai tiek izmantoti pasta un kurjeru pakalpojumi. Pērn reģistrēti 1024 šādi noziegumi, salīdzinot ar 158 narkotiku sūtījumiem pirms diviem gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti