Latvijā plāno modernizēt valsts pārvaldes darbu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Valsts pārvaldes darbības uzlabošanai nepieciešams politisks atbalsts. Tāds bija viens no galvenajiem secinājumiem ceturtdien, 23. novembrī, notikušajā Valsts pārvaldes modernizācijas plāna 2023.-2027. gadam apspriešanas sanāksmē, kurā diskutēts par valsts pārvaldes modernizācijas plānu nākamajiem pieciem gadiem. Kā sokas ar minētā plāna izstrādi?

Covid-19 pandēmija, karš Ukrainā, enerģētikas krīze un sabiedrībā zemais uzticēšanās līmenis kā politiķiem, tā arī valsts pārvaldei – tie ir faktori, kas noteikuši nepieciešamību uzlabot valsts pārvaldes darbu. Pilnveidojumi nepieciešami vairākās jomās – digitalizācijā, cilvēkresursu attīstībā, darba vides uzlabojumā. Tomēr primārais reformas mērķis ir uzlabot valsts pārvaldes sniegto pakalpojumu kvalitāti, uzsvēra Valsts kanceleja.

"Lielais uzsvars ir tas, ka mēs pārstājam domāt par iekšējo valsts pārvaldes efektivitāti. Bet mūsu fokuss un nākamā prioritāte ir labāki pakalpojumi iedzīvotājiem un uzņēmējiem.

Tas nozīmē, ka valsts pārvalde nestrādā pati sev, bet mēs visu darām tikai caur šo prizmu, kādā veidā mēs uzlabojam sabiedrības dzīvi Latvijā," skaidroja Valsts kancelejas direktora padomniece Inita Pauloviča.

Lai mērķus sasniegtu, tam ir nepieciešams arī politiska palīdzība. Tieši tas ir iemesls, kādēļ Valsts kanceleja konkrētā plāna izstrādi nedaudz atlikusi – gaidot jaunās valdības tapšanu. Lai gadījumā, ja tas nepieciešams, – plānu arī varētu pielāgot jaunās koalīcijas prioritātēm.

"Bez politiskā atbalsta šis plāns joprojām ir derīgs, bet tas nozīmē mazas, sīkas pārmaiņas. Par laimi pareizajos virzienos. Ar politisko atbalstu tas tiešām varētu būt pamats kaut kam ļoti labam nākotnē," sprieda "Providus" vadošā pētniece Iveta Kažoka.

Atsevišķi eksperti, kas piedalījās ceturtdien notikušajā plāna apspriešanā, minēja, ka izstrādātais plāns, iespējams, ir nedaudz par plašu. Proti, pašreiz vajadzētu fokusēties uz atsevišķām jomām, piemēram, cilvēkresursu kapacitātes stiprināšanu. Tas nozīmētu nevis valsts pārvaldē strādājošo skaita palielināšanu, bet gan esošo darbinieku zināšanu un spēju uzlabošanu.

"Mūsuprāt, šī cilvēku kapacitātes stiprināšana neizbēgami atspoguļojas arī pēc tam uzlabotā politikas veidošanas kvalitātē un inovāciju kapacitātes stiprināšanā un tā tālāk," vērtēja Ārvalstu investoru padomes Latvijā pārstāvis Reinis Āzis.

Valsts kanceleja paredz, ka jauno plānu pie "zaļās gaismas" politiskā līmenī varētu apstiprināt pāris mēnešu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti