Dienas ziņas

Diennakts nometņu rīkošanai – stingrākas prasības

Dienas ziņas

Atklāj arvien vairāk mēģinājumu ievest cigaretes

Latvijā uzbūvēta pirmā aprūpes automašīna

Latvijā pirmo reizi uzbūvē busiņu senioru aprūpei lauku viensētās

Latvijas Samariešu apvienība saņēmusi pirmo aprūpes automašīnu, kas būvēta Latvijā. Tāpat kā līdzšinējās arī jaunajā auto seniori varēs iet dušā, izmazgāt veļu, saņemt pēdu aprūpi un apgriezt matus. Tehniskie risinājumi esot uzlaboti. Aprūpes auto, kas sniegs pakalpojumus aptuveni 150 Vidusdaugavas reģiona iedzīvotājiem, izmaksājis aptuveni 90 000 eiro.

Seši Lietuvā pārbūvēti aprūpes auto pie klientiem uz lauku viensētām, kur nav centralizētā ūdensvada un citu ierasto ērtību, dodas jau piecus gadus. Pašreiz šos pakalpojumus izmanto vairāk nekā 1000 cilvēku.

“Mums ir sadarbība ar 46 novadu pašvaldībām. Visos Latvijas kultūrvēsturiskajos novados šīs mašīnas ir redzamas. Citos vairāk, citos mazāk, bet, protams, ja mēs gribam sasniegt pilnīgi visus, tad to mašīnu vajag vairāk,” saka Latvijas Samariešu apvienības direktors Andris Bērziņš.

No trešdienas, 27. marta, Samariešu apvienības rīcībā būs arī septītā aprūpes automašīna, kurā tāpat kā līdz šim būs duša, aprīkojums pēdu aprūpei un matu sakopšanai, kā arī iespēja izmazgāt veļu. Aprūpes centrs uz riteņiem tagad būšot ērtāks.

“Gan piekļuves ziņā ir uzlabojumi, gan tīri no darbinieku viedokļa ir labāks. Podologa sēžamkrēsls ir mazliet labāks, jo piecu gadu pieredze kādas mazas lietiņas jau tomēr iemāca,” saka Bērziņš.

Lielākais prieks gan esot par to, ka jaunais auto ir tapis Lielvārdes automašīnu pārbūves uzņēmumā. “Mašīna ir taisīta uz “Reno” bāzes, bet tehniskie risinājumi nāk no mūsu iepriekšējām pieredzēm. Tas, uz ko mēs koncentrējāmies, bija, lai mašīna būtu vieglāka. Tas ir gan vieglāka braukšana, gan mazāks degvielas patēriņš. Gan arī, lai tajā momentā, kad senioriem tur jātiek iekšā, viņiem ir ērtāk,” stāsta SIA ''Race Transport Solutions'' valdes loceklis Artūrs Priednieks.

Agris Purmalis, kurš ir aprūpētājs-šoferis jau piecus gadus, priecājas, ka ūdeni šajā automašīnā sildīs iekšdedzes dzinējs, kas nozīmē, ka, aizbraucot pie klienta, broilerī jau būs siltais ūdens. Viņš gan kritizē jaunās paaudzes veļasmašīnu: “Tomēr te ir strāvas maiņas, un jaunās veļasmašīnas mums nemēdz labi strādāt. Pārējais viss ir labi. Vienīgi vajadzētu augstāku to mašīnu. Mums mašīnām ir dubultie riteņi. Te ir viens.. uz lauku ceļa...”

Jaunais auto pakalpojumus nodrošinās 150 iedzīvotājiem piecos Vidusdaugavas reģiona novados, un interese jau ir. “Interesē vecam cilvēkam, kurš ir laukos. Staigājošs, bet kuram nav kur nomazgāties, un atvest uz dzīvokli un iekāpt vannā arī ir problēmas,” norāda Lielvārdes novada iedzīvotāja Aija.

“Varēsim tagad apmierināt arī tos cilvēkus, kas nebija tā kā mūsu dienesta kritērijos, jo mums ir vientuļie, arī ar maziem ienākumiem, bet šobrīd varēs slēgt līgumus arī privāti, mums divi jau ir tādi,” stāsta Lielvārdes novada sociālā darbiniece Sandra Strode.

Jaunais auto, kas tapis ar “Altum” atbalsta programmu, izmaksājis 90 000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt