Panorāma

"COVID-19" bremzē ekonomiku

Panorāma

K. Misāne no Dānijas nogādāta Latvijā

"COVID-19" paciente pamet slimnīcu

Latvijā pirmās «Covid-19» pacientes veselība uzlabojusies – viņu izraksta no slimnīcas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Prieks par ātru atveseļošanos, bet vienlaikus – arī bažas par analīžu uzticamību. Pirmdien, 2. martā, hospitalizētā sieviete, kurai analīzes uzrādīja koronavīrusa "Covid-19" saslimšanu, jau otrdien, 3. martā, izrakstījās no slimnīcas, jo viņas veselības stāvoklis uzlabojies un ļauj turpināt atlabšanu mājās.

ĪSUMĀ:

  • Kādai sievietei vakar atklāta koronavīrusa izraisītā slimība "Covid-19"; viņa nogādāta Infektoloģijas centrā.
  • Tur viņas pašsajūta esot uzlabojusies; veiktas atkārtotas analīzes, kas koronavīrusu organismā neuzrādīja.
  • Tādēļ pacientei un viņas bērnam, kurš bija hospitalizēts ar cita veida vīrusu, ļauts izrakstīties no slimnīcas.
  • Ārste: Tā kā sievietes organismā vīruss vairs nav konstatēts, viņa neapdraudēs citus cilvēkus, ar ko kontaktēsies.
  • SPKC speciālisti uzskata – ņemot vērā pretrunīgos rezultātus, šajā gadījumā vajadzētu veikt vēl vienas analīzes. 

Pirmdien, pārbaudot kādas no Ziemeļitālijas atbraukušas sievietes analīzes, Latvijā pirmo reizi tika atklāta saslimšana ar koronavīrusa izraisīto slimību "Covid-19". Sieviete kopā ar bērnu tika nogādāta ārstēšanai un izolācijai Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC). Tur viņas pašsajūta esot uzlabojusies un paaugstinātā temperatūra nokritusies. Pirmdien vakarā viņai noņemtas atkārtotas analīzes un otrdien no rīta iegūtie rezultāti koronavīrusa klātbūtni organismā vairs neuzrādīja.

"Tas infektoloģijā nav nekas jauns. Cilvēks, kurš ir citādi vesels, ar spēcīgu šūnu imunitāti, slimo viegli un ātri atbrīvojas no ierosinātāja. Tas ir noticis arī šinī gadījumā," skaidroja LIC galvenā ārste Baiba Rozentāle. 

Tādēļ pacientei un viņas bērnam, kurš bija hospitalizēts ar cita veida vīrusu, ļauts izrakstīties no slimnīcas un turpināt atlabšanu mājās apstākļos. Rozentāle skaidroja – tā kā sievietes organismā vīruss vairs nav konstatēts, tad viņa neapdraudēšot ģimenes locekļus un citus cilvēkus, ar ko kontaktēsies. Drošības labad gan viņai būs jāievēro 14 dienu pašizolācija.

Taču Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti uzskata – ņemot vērā pretrunīgos rezultātus, šajā gadījumā vajadzētu veikt vēl vienas analīzes. 

"Mēs paļausimies uz trešo analīzi šajā situācijā. Ja vīrusu daudzums nav liels cilvēkam un klīniskā aina ir viegla, tad pie laboratoriskas izmeklēšanas šāds neliels vīrusa daudzums var dot gan negatīvu, gan pozitīvu rezultātu.

Atkarībā no daudzuma,"  klāstīja SPKC pārstāvis, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

SPKC speciālists Jurijs Perevoščikovs
00:00 / 01:11
Lejuplādēt
Tātad – analīžu rezultāti var būt kļūdaini. Tā būs slikta ziņa tiem vairāk nekā 130 cilvēkiem, kuri jau pārbaudīti un atviegloti uzelpojuši, saņemot negatīvus rezultātus. SPKC atgādināja – arī  pēc negatīva rezultāta saņemšanas cilvēkam jāturpina 14 dienu pašizolācija un jānovēro veselība. Ja simptomi nepazūd, iespējams veikt atkārtotas analīzes.

 

Rēķinoties, ka šis nebūs vienīgais saslimšanas gadījums Latvijā, valdība otrdien, 3. martā, no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķīra Veselības ministrijai papildu 2,6 miljonus eiro "Covid-19" diagnosticēšanai un apkarošanai. 

KONTEKSTS: 

Pirmdien, 2. martā, Latvijā konstatēts pirmais koronavīrusa «Covid-19» gadījums. Ar "Covid-19" saslimusi kāda Rīgas iedzīvotāja pēc atgriešanās no ceļojuma Itālijas reģionā, kur ir koronavīrusa uzliesmojums. Pēc tam sieviete nogādāta LIC. Kopā ar viņu tika hospitalizēts arī bērns, kuram konstatēta saslimšana, taču tā nav "Covid-19".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti