Dienas ziņas

Senkapu apgānīšana Latgalē vairs nav kontrolējama

Dienas ziņas

Valsts robežsargi aiztur kārtējo nelegālo imigrantu grupu

Izstrādā jūras telpisko plānojumu

Latvijā pirmais topošais jūras telpiskais plānojums apspriests Mērsragā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Latvijā tiek izstrādāts valsts vēsturē pirmais jūras telpiskais plānojums. Šāds plānojums, nenodarot kaitējumu jūrai, palīdzētu saskaņot dažādu jūras lietotāju intereses. Ir sākušās tikšanās ar vairāku nozaru – pašvaldību, zvejniecības, tūrisma, transporta – pārstāvjiem, lai uzklausītu viedokļus par nākotnes redzējumu resursu izmantošanā. Pirmā šāda tikšanās jau notika Mērsragā.

Vienots jūras telpiskais plānojums bija vajadzīgs jau sen – atzīst ne viens vien piejūras pašvaldības vadītājs. Piejūras pašvaldības ir ieinteresētas iegūt informāciju par zivsaimniecības nozares pastāvēšanu, izmaiņām un iespējamo nozares attīstību. Tas varētu ļaut plānot un attīstīt arī savu novadu teritoriālo plānojumu, pēc kura vadīties un lai darbošanās mērķi neizrādītos tikai īstermiņa.

„Mēs esam tāpat zvejas kuģu ceļus zīmējuši un visu ko. Paiet laiks un tas vairs neder, jo parādās kaut kādi dīvaini projekti par lašu murdiem un lašu tīkliem kaut kur un audzētavām jūrā, ko arī pašvaldībā neviens nebrauc un neinformē. To mēs uzzinām no masu medijiem,” skaidro Rojas novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa.

Baltijas jūras reģions varētu būt pirmais reģions pasaulē, kurā veiksmīgi tiek ieviesta jūras telpiskā plānošana. 

Šobrīd tiek novērtēta esošā vide un dabas vērtības, dabas resursi, saimnieciskā darbība, dabas procesi un sociālekonomiskās attīstības tendences.

„Ir uzsākts nopietns darbs pie zivsaimniecības nozares analīzes: gan par zivju sugu sastopamību, gan nozvejām būtiskām teritorijām. Un tāpat mēs esam jau diezgan daudz apkopojuši vides informāciju, kas arī sniedz pamatdatus tālāko darbību plānošanai,” saka Baltijas Vides foruma vides eksperte/projektu vadītāja Anda Ruskule.

Plānojumā tiks noteiktas vietas, kas ir svarīgas zivju resursu atjaunošanai, vietas, kas piemērotas vēja parku būvniecībai, optimālie kuģu ceļi, zonas, kas nodrošina bioloģisko daudzveidību, arī nozīmīgas dabas resursu teritorijas, piemēram, naftas un minerālu atradnes.

„Plānojuma rezultātā tiks sagatavots tāds kā atļautās izmantošanas zonējums, kas noteiks, kurās teritorijās kādas darbības ir iespējamas,” saka Ruskule. Plānots, ka projekts tiks izstrādāts līdz 2016.gada beigām un iesniegts apstiprināšanai Ministru kabinetā. Pēc apstiprināšanas ieinteresētie uzņēmumi varēs vieglāk izstrādāt savas ieceres jūras telpas izmantošanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti