Latvijā pieminēs komunistiskā genocīda upurus

Piektdien visā Latvijā notiks pasākumi, pieminot komunistiskā genocīda upurus.

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā Rīgas Latviešu biedrības namā fonds „Sibīrijas bērni” rīkos konferenci „1941.gada 14.jūnija piemiņai”, kura veltīta uz Sibīriju aizvestajiem Latvijas bērniem un kurā piedalīsies arī Valsts prezidents Andris Bērziņš, Rīgas mērs Nils Ušakovs un Eiroparlamenta deputāte Sandra Kalniete. Latviešu biedrības namā piektdien arī būs apskatāma starptautiska ceļojoša izstāde „Sibīrijas bērni”.

Plkst.21.20 Latvijas Televīzijā notiks fonda filmas „Bērnības zeme Sibīrija” televīzijas pirmizrāde.

Pusdienlaikā pie Brīvības pieminekļa tiks nolikti ziedi, pieminot 1941.gada 14.jūnija naktī izsūtītos. Ziedus noliks arī Valsts prezidents Andris Bērziņš, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, Rīgas mērs un citas amatpersonas.

Deportāciju atceres pasākumi notiks arī Šķirotavā un Torņakalnā, no kurienes cilvēki tika izsūtīti. No plkst.10 līdz 18 Torņakalna stacijā interesentiem būs atvērts vagons – piemiņas vieta padomju deportācijās cietušajiem.

Latvijas Okupācijas muzeja pagaidu telpās Raiņa bulvārī 7 piektdien notiks piemiņas brīdis un tiks atvērta Knuta Skujenieka grāmata kāršu kavas veidolā „Virtuālais ceļojums caur dzeloņdrātīm”.

Rīgas Sv. Pētera baznīcā, godinot komunistiskā genocīda upuru piemiņu, latviešu mūzikas koncertu sniegs Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga”, kori „Ave Sol” un „Sonore”, solisti Sonora Vaice (soprāns), Ingus Pētersons (tenors), Ēriks Kiršfelds (čells) un diriģents Mārtiņš Ozoliņš. Skanēs Jurjānu Andreja, Jāzepa Vītola, Jēkaba Mediņa un Anitras Tumševicas skaņdarbi. Ieeja koncertā būs ar bezmaksas ielūgumiem.

Sv. Jāņa baznīcā notiks koncerts „Aizvestajiem”, kurā dziedās Latvijas Radio koris diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā un muzicēs ģitārists Kaspars Zemītis, kontrabasists Jānis Stafeckis, vijolnieks Indulis Ciniņš un dziedātājs Renārs Kaupers. Ieeja koncertā būs bez maksas.

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltīti pasākumi notiks arī citviet Latvijā.

Liepājas muzeja ekspozīcijā „Liepāja okupāciju režīmos” sanāks kopā represētie, lai atcerētos to dienu notikumus un noskatītos režisores Dzintras Gekas dokumentālo filmu
„Agapitova un izglābtie”, bet Centrālkapos pie deportēto piemiņas akmens notiks svētbrīdis, savukārt vakarā Liepājas muzejā notiks represēto piemiņai veltīts koncerts „Visapkārt zeme zied...”.

Piemiņas brīdis „Pieminēt, lai neaizmirstu!” notiks Jūrmalā pie pieminekļa represētajiem Slokā.

Komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltīts atceres brīdis notiks arī pie piemiņas akmens netālu no bijušās dzelzceļa stacijas Valkā, Ādažu novadā Baltezera kapos, pie Valmieras dzelzceļa stacijas un citviet.

1941.gada naktī no 13. uz 14.jūniju notika Latvijas iedzīvotāju masveida deportācija uz PSRS iekšzemes apgabaliem. No Latvijas bez tiesas sprieduma izveda 14 194 iedzīvotājus, tostarp 3751 bērnu vecumā līdz 16 gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti