Ziņu speciālizlaidums

Pret Krieviju vērsto sankciju ietekme

Ziņu speciālizlaidums

Krievijas iebrukums Ukrainā. Ziņu speciālizlaidums 06.03.2022. plkst. 22.40

Latvijā piemin Oskaru Kalpaku

Latvijā piemin Brīvības cīņās kritušo pulkvedi Oskaru Kalpaku

Šajā datumā pirms 103 gadiem Kurzemē Brīvības cīņu laikā krita Pirmā latviešu atsevišķā bataljona komandieris Oskars Kalpaks. Pulkvedis Kalpaks vienlaikus ir piemērs gan mūsdienu virsniekiem, gan apliecinājums kara absurdam, jo viņš krita nejaušā sadursmē ar vācu Dzelzsdivīziju, kas tobrīd bija Latvijas sabiedrotie. Šodien daudzviet Latvijā norisinās Kalpakam veltīti piemiņas pasākumi.

Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vadība svētdien, 6. martā, nolika ziedus pie  Kalpaka pieminekļa Esplanādē. Kā uzsvēra NBS Apvienotā štāba priekšnieks Imants Ziediņš – pulkvedis Kalpaks ir paraugs arī mūsdienu virsniekiem. 

"Oskars Kalpaks Latvijas bruņotajiem spēkiem un Latvijas valstij bija nozīmīgs ar savu virsnieka iniciatīvu, neatlaidību, spēju pulcēt ap sevi Latvijas pilsoņus, karavīrus, kuri bija gatavi cīnīties par tikko nodibināto Latviju," teica NBS Apvienotā štāba priekšnieks Imants Ziediņš.

Līdzīgi piemiņas pasākumi šodien norisinās arī Kalpaka dzimtajās mājās "Liepsalas", Madonas novadā, pulkveža atdusas vietā Visagala kapos un Oskara Kalpaka muzejā “Airītes” Saldus novadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti