Sadaļas Sadaļas

Latvija pēc 2018. gada zaudēs ES naudu jauniešu nodarbinātībai

Latvija pēc 2018. gadā zaudēs Eiropas Savienības (ES) finansējumu jauniešu nodarbinātības programmai „Jauniešu garantijas”, otrdien, 25.aprīlī, valdībā ziņoja labklājības ministrs Jānis Reirs (“Vienotība”). 

Ministrs norādīja, ka Latvijas jauniešu bezdarba līmenis ir nokrities zem Eiropas Savienības vidējā rādītāja, tādēļ finansējums Latvijai vairs nepienāksies.

2015. gadā jauniešu bezdarba līmenis Latvijā bija 16,3%. Lai atbalsts jauniešiem bezdarbniekiem nepazustu, Labklājības ministrija cer atsevišķus „Jauniešu garantiju” programmas pasākumus finansēt no valsts budžeta.

“Mēs esam programmu finansējumu zaudējuši, bet mēs turpināsim sadarbību,” sacīja Reirs.

“Pirmajā pusgadā līdz gada beigām mēs izvērtēsim visu pozitīvo, kas bija šajā programmā, un turpināsim sarunas ar Finanšu ministriju, lai pārņemtu uz mūsu pamatbudžetu dažas lietas, un arī mēģinātu pārprogrammēt Eiropas Savienības programmas, tieši novirzot papildu līdzekļus „Jauniešu garantijām”, kas ir ļoti veiksmīga programma,” informēja ministrs.

Jānis Reirs: Latvija pēc 2018. gada zaudēs ES naudu jauniešu nodarbinātībai

Iepriekš bija paredzēts, ka programma darbosies no 2014. līdz 2020.gadam, liecina informācija Labklājības ministrijas mājaslapā.

Saskaņā ar statistikas datiem, kopumā 2016.gada trijos ceturkšņos Latvijā bija 44 000 jauniešu bezdarbnieku vecumā 15-29 gadi – par 6% mazāk nekā iepriekšējā gadā un par 18% mazāk nekā 2014.gadā.

2016.gada Latvijā dzīvoja 342 000 jauniešu vecumā 15-29 gadi. Salīdzinājumā ar 2015.gadu, jauniešu skaits samazinājās par 4%, savukārt salīdzinājumā ar 2014.gadu – par 8%.

Labklājības ministrijas ziņojumā norādīts, ka jauniešu bezdarbnieku skaits samazinājās straujāk salīdzinājumā ar kopējā jauniešu skaita izmaiņām, lai gan šo tendenci daļēji ietekmēja arī demogrāfiskās situācijas izmaiņas valstī.  

Kopumā “Jauniešu garantiju” programmai 2014.-2016.gadā atvēlēti 37 799 804 eiro, no tiem Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansējums – 17 234 975 eiro, bet pārējais bija budžeta un privātais līdzfinansējums.  

Eiropas Sociālā fonda projekta „Jauniešu garantijas” mērķis ir sekmēt jauniešu bezdarbnieku nodarbinātību, apmācot jauniešus un ļaujot iegūt praktisku pieredzi darbavietās.   

Jauniešu garantijas atbalsta pasākumos varēja piedalīties jaunieši vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri neapgūst pilna laika studiju programmas augstskolās. Jauniešiem piedāvā karjeras konsultācijas, palīdzību darba meklēšanā un piedāvā subsidētas darba vietas.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt