Latvija paraksta nolīgumu par gaisa satiksmi ar Čīli

Latvija 6. decembrī parakstījusi nolīgumu par gaisa satiksmi ar Čīli, kas dod iespēju uzsākt regulārus aviopārvadājumus starp Latviju un Čīli, kā arī abu valstu aviokompānijām slēgt sadarbības līgumus par lidojumiem savu maršrutu tīklos, informēja Satiksmes ministrijā (SM).

Starpvalstu nolīgums ir tiesisks pamats gaisa pārvadājumiem starp Latviju un Čīli, kas stiprina Latvijas aviācijas nozares konkurētspēju un paver jaunas iespējas tautsaimniecības attīstībai kopumā, norādīja ministrijā.

Nolīgums nosaka abu valstu aviokompāniju tiesības, atrunā gaisa pārvadājumu uzsākšanas nosacījumus un darbības noteikumus, kas jāievēro abu valstu aviokompānijām, veicot regulāros pasažieru un kravu gaisa pārvadājumus starp Latviju un Čīli. Nolīgums nosaka arī nodokļu un nodevu piemērošanu, abpusēju licenču un sertifikātu atzīšanu, strīdu izšķiršanu un citus ar regulāras gaisa satiksmes veikšanu saistītus jautājumus.

Nolīgums tika parakstīts Starptautiskās civilās aviācijas organizācijas ikgadējā gaisa satiksmes pakalpojumu pasākuma “ICAN2021” laikā, kas no 6. līdz 10. decembrim notiek Bogotā, Kolumbijā. No Latvijas puses nolīgumu parakstīja SM valsts sekretāre Ilonda Stepanova.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti