Latvijā pagājušajā nedēļā par 9% pieaudzis jauno Covid-19 gadījumu skaits

Aizvadītajā nedēļā, no 22. novembra līdz 28. novembrim, jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis par 9%, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Pēdējās septiņās dienās par 16% samazinājies stacionēto pacientu skaits, vidēji dienā slimnīcās nonāk 76 cilvēki. Arī pacientu skaits ar smagu slimības gaitu samazinājies par 10%. 

Vidēji dienā tika veikti  9864 testi (iepriekš – 8465),  vidēji dienā atklāti 900 jauni gadījumi (iepriekš 825).  No visiem veiktajiem testiem 22% (14 849 testi) bija saistīti ar izglītības iestāžu skrīningu, bet 78% (54 199 testi) ar pārējiem iedzīvotājiem. No pozitīvajiem Covid-19 gadījumiem 7% (471 inficētie) bija saistīti ar izglītības iestāžu skrīningu, bet 93% (6297 inficētie) pārējā sabiedrības daļā.  

Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficients (R) aizvadītājā nedēļā pieaudzis līdz 1,05 (nedēļu iepriekš 0,71), kas parāda infekcijas slimības izplatīšanos  sabiedrībā.  

Pieaugums vērojams skolēnu vecuma grupā līdz 19 gadiem. Samazinājums saslimstības rādītājos vērojams visos Latvijas reģionos, tomēr augstāki saslimstības rādītāji saglabājas Vidzemē. 

Vērtējot pagājušajā nedēļā atklātos Covid-19 gadījumus un izvērtējot inficēto cilvēku vakcinācijas statusu, 3762 cilvēki nebija vakcinēti pret Covid-19 vai vakcinācijas kursu vēl nebija pabeiguši, kas kopumā ir 59,7% no visiem aizvadītajā nedēļā saslimušajiem, savukārt  2535 cilvēki bija vakcinēti, kas ir 40,3% no visiem aizvadītajā nedēļā saslimušajiem. Salīdzinot infekcijas izplatības intensitāti uz 100 000 iedzīvotāju vakcinēto un nevakcinēto/daļēji vakcinēto cilvēku vidū, nevakcinētiem un daļēji vakcinētiem cilvēkiem Latvijā Covid-19 infekcija konstatēta divas reizes biežāk nekā pilnībā vakcinētajiem. 

Pieaugot  vakcinēto skaitam  un Covid-19 infekcijas izplatībai turpinoties pārsvarā nevakcinēto cilvēku vidū, kopējā saslimstībā pieaugs vakcinēto cilvēku infekcijas gadījumu īpatsvars. Taču vakcinēto cilvēku vidū saslimšana visbiežāk norit vieglākā formā un ar retāku stacionēšanas nepieciešamību, tāpēc vakcinēto un saslimušo cilvēku īpatsvara rādītājs vienmēr jāvērtē kontekstā ar vakcinācijas novērsto Covid-19 gadījumu skaitu sabiedrībā kopumā.  

Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas vidējais rādītājs nedēļas laikā pieaudzis līdz 612,2 (nedēļu iepriekš – 471,5). Covid-19 saslimstības 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju Latvijā šobrīd ir 749,2 (pirms nedēļas – 1111,4). Igaunijā rādītājs samazinājies un aizvadītās nedēļas laikā sasniedzis 895,5 (nedēļu iepriekš – 1067,1). Lietuvas rādītājs samazinājies līdz 1008,9 (pirms nedēļas – 1213,8). 

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī. Valdība izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Redzot, ka vīrusa izplatība aug un Latvija ir pirmajā vietā pasaulē Covid-19 izplatības ziņā, valdība no 21. oktobra līdz 15. novembrim ieviesa tā dēvēto "lokdaunu" un mājsēdi.

Beidzoties "lokdaunam", no 15. novembra iedzīvotāji brīvāk iepirkties, pulcēties un saņemt pakalpojumus var "zaļajā režīmā", proti, uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, bet cilvēkiem bez sertifikāta jeb "sarkanajā režīmā" ir pieejams pakalpojumu minimums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt