Latvija pagaidām nepieteiksies papildu «Novavax» vakcīnām pret Covid-19

Valdība atbalstīja Veselības ministrijas ieceri nepieteikties “Novavax” vakcīnu pret Covid-19 piegādēm, kas plānotas šā gada trešajā ceturksnī, informēja ministrija.

Lēmums pieņemts, pamatojoties uz šā brīža Latvijas vakcīnu pret Covid-19 portfeli, kā arī plānotajām piegādēm no pārējiem vakcīnu ražotājiem.

Tāpat atbalstīts Veselības ministrijas lēmums piedāvāt ziedošanai citām valstīm līdz 183 000 “Novavax” vakcīnu, kas saņemtas šā gada sākumā.

Līdzīgu lēmumu pieņēmušas arī citas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, kurām tāpat kā Latvijai kopīgi noslēgti līgumi ar vakcīnu ražotājiem par turpmākām vakcīnu piegādēm.

Latvija līdz šim ziedojusi vairāk nekā vienu miljonu vakcīnu pret Covid-19 devu.

No tām aptuveni pusi caur kopīgo ES sistēmu un pusi – divpusēji tādām valstīm kā Tunisija, Moldova, Albānija, Kenija, Gruzija u.c.

Vienlaikus Latvijas iedzīvotājiem arī turpmāk tiks saglabāta iespēja vakcinēties ar “Novavax” vakcīnām. Otrajā ceturksnī plānotais apjoms būs pietiekams, lai nodrošinātu vietējo pieprasījumu.

KONTEKSTS:

Latvijā noliktavās atrodas vairāk nekā 1,8 miljoni vakcīnu pret Covid-19 devu. Līdz 25. aprīlim gaidāms vēl vairāk nekā 326 tūkstošu devu pievedums. Nodrošinājums ir liels, taču pieprasījums ir gaužām mazs, jo vakcinācijas apjoms strauji mazinās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti