Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Lielbritānijas Covid-19 variantu Latvijā pagaidām neatrod

Latvijā pagaidām neatrod Lielbritānijas Covid-19 paveidu

Lielbritānijā atklātais īpaši lipīgais koronavīrusa paveids Latvijā nav konstatēts, norāda Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra zinātniskās padomes priekšsēdētājs Jānis Kloviņš. Centra speciālisti pagājušajā nedēļā jauno vīrusa paveidu meklēja Latvijā iegūtajos Covid-19 paraugos. Kloviņš neizslēdz iespēju, ka tas jau ir Latvijā, taču nav plaši izplatīts.

Lielbritānijas amatpersonas decembra vidū paziņoja, ka daudzviet valstī par dominējošo kļuvis jauns Covid-19 variants, kurš mutāciju rezultātā kļuvis par 70 % lipīgāks. Virkne valstu, tostarp Latvija, pārtrauca satiksmi ar Lielbritāniju, lai nepieļautu jaunā vīrusa paveida tālāku izplatību.

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs vīrusa variantu pagājušajā nedēļā sāka meklēt Latvijā. Kopumā pārbaudīti 95 paraugi no Covid-19 saslimušajiem, kas testēti no 13. līdz 19. decembrim. Nevienā gadījumā īpaši lipīgo vīrusa variantu pētnieki neatrada.

“Tas neizslēdz iespēju, ka šāds jauns vīrusa variants Latvijā eksistē, bet vēl nav paguvis izplatīties.

Labā ziņa ir tāda, ka šis variants noteikti nav vainojams pie inficēšanās apjoma pieauguma, jo tādā gadījumā mēs noteikti to būtu redzējuši arī šajā nelielajā paraugu skaitā,” norādīja Kloviņš.

Pētnieks pastāstīja, ka arī Latvijā ir atklātas Covid-19 mutācijas, taču pagaidām nekas neliecinot, ka tās infekciju būtu padarījušas bīstamāku vai lipīgāku. Savukārt britu salās atklātais vīrusa variants, visticamāk, kļuvis lipīgāks daudzo mutāciju dēļ gēnā, kas ir atbildīgs par vīrusa piestiprināšanos saimniekorganisma šūnām.

Biomedicīnas centrs jaunā vīrusa paveida meklēšanu Latvijā turpinās.

“Zinot, ka tas variants jau ir parādījies daudzās citās valstīs, būtu dīvaini, ja tas Latvijā nebūtu atvests. Bet svarīgi pat nav tas, vai tas šeit ir bijis. Daudzi vīrusi visu laiku mainās un ievieš mutācijas. Bīstami varianti var rasties visu laiku. Svarīgi ir, vai mēs to mākam apturēt un nomākt,” skaidroja Kloviņš.

Pagaidām Latvija pasažieru pārvadājumus uz Lielbritāniju ir aizliegusi līdz 1. janvārim. Premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) uzsvēra, ka pirms satiksmes starp Latviju un Lielbritāniju atjaunošanas valdība uzklausīs epidemiologus.

KONTEKSTS:

Pēc jauna koronavīrusa paveida izplatīšanās Lielbritānijā daudzas valstis pārtrauca satiksmi ar Apvienoto Karalisti. Lielbritānijā ieviesti stingrāki karantīnas pasākumi un atcelti atvieglinājumi, kas iepriekš tika plānoti Ziemassvētku laikā. Pasažieru pārvadājumus ar Lielbritāniju no 21. decembra līdz 1. janvārim pārtrauc arī Latvija

Pasaules Veselības organizācija ir aicinājusi valstis visā Eiropā dubultot pārbaudes un pārskatīt slimības novēršanas metodes. Visām valstīm, kur tiek konstatēts jaunais SARS-CoV-2 variants, nekavējoties par to jāziņo Eiropas Slimību profilakses un kontroles centram un citām Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt