Dienas ziņas

Bēgļi stāsta par situāciju Hersonā pirms atbrīvošanas

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

13 valstis piedalās kopīgās mācībās Latvijā

Latvijā notiekošajās militārajās mācībās «Iron Spear» piedalās 13 valstis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

13 NATO dalībvalstis piedalās militārajās mācībās "Iron Spear" jeb "dzelzs šķēps". Mācības notiek Latvijā, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) poligonā.

Mācības rīko NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupa. Piedalās tanku un kājnieku kaujas mašīnu apkalpes no NATO kaujas grupas un Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde.

Militārajās mācībās piedalās 34 komandas no 13 valstīm. Mācību mērķi ir stiprināt bruņoto spēku vienību mobilitāti, sadarbību un savietojamību.

"Šī ir viena no retajām iespējām, kad kopīgus uzdevumus pilda 13 dažādas valstis. Tā ir arī iespēja dalīties ar savām prasmēm," sacīja Itālijas bruņoto spēku kapteinis Antonio Kornača.

Šodien notiek spēka demonstrēšana, bet, kā norādīja Itālijas bruņoto spēku kapteinis, dalībnieki tiek vērtēti un viņu spējas pilnveidojas.

"Rīt poligonā būs pieci mērķi. Un mēs redzēsim savu šāvēju prasmes. Mācību beigās, kad būs šķēršļu trase, mēs vērtēsim mūsu vadītāju spējas. Priekš katra mācību vingrinājuma mēs mēģināsim atrast veidu, kā novērtēt šāvēju, vadītāju un komandu vadītāju spējas. No rītdienas būs žūrija, kuras sastāvā būs pa vienam cilvēkam no katras valsts, kas piedalās," stāstīja Itālijas militārpersona.

Kapteinis norādīja, ka šādas mācības ir svarīgas, lai stiprinātu alianses aizsardzību. Šogad īpaša uzmanība pievērsta tieši aizsardzībai un jebkādas agresijas apturēšanai.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa Latvijā ir kopš 2017. gada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti