Latvija nosoda Krievijas iecerēto salūtu Rīgas ieņemšanas gadadienā

Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) izsaukusi Krievijas pagaidu pilnvaroto lietvedi Vadimu Vasiļjevu, lai paustu nosodījumu par plāniem Maskavā rīkot svētku uguņošanu, kas tiktu veltīta padomju karaspēka veiktajai Rīgas "atbrīvošanai" no vācu okupācijas, informēja ĀM.

Ministrija norāda, ka Latvija kategoriski nosoda pēdējā laikā Krievijā valdošos centienus attaisnot Staļina un Hitlera kopīgi pastrādātos noziegumus, tostarp Molotova–Ribentropa pakta noslēgšanu. Īpaši ciniski ir Maskavā organizēt Baltijas valstu galvaspilsētu “atbrīvošanas” salūtus pakta noslēgšanas 80. gadadienā, uzsver ĀM.

Latvija nosoda Krievijas iecerēto salūtu Rīgas ieņemšanas gadadienāRihards Plūme

  "Apsveicot nacisma sagrāvi, atgādinām pasaulei, ka Latvijai, Lietuvai un Igaunijai brīvības un neatkarības atjaunošana notika 45 gadus vēlāk, jo Sarkanās armijas ienākšana nozīmēja padomju okupācijas atjaunošanu. Sarunā Krievijas vēstniecības pārstāvim tika norādīts, ka Maskavā plānoto svētku uguņošanu par godu padomju karaspēka veiktās Rīgas pilsētas atbrīvošanas no vācu okupācijas 75. gadskārtai Latvijas puse uzskata par nepieņemamu un nedraudzīgu rīcību," teikts Latvijas ĀM paziņojumā.

  Krievijas Rietumu militārais apgabals otrdien paziņoja, ka šogad un nākamgad Maskavā notiks 17 salūti, lai atzīmētu 75. gadadienu kopš padomju karaspēka ieiešanas dažādu Austrumeiropas un Viduseiropas valstu galvaspilsētās.

  Saistībā ar šādiem Krievijas plāniem, protestus izteikušas arī Igaunija un Lietuva. Salūts, lai atzīmētu Rīgas ieņemšanas gadadienu, Maskavā paredzēts 13. oktobrī.

  22.septembrī šādā veidā paredzēts atzīmēt 75.gadadienu, kopš padomju karaspēks ieņēma Tallinu, bet 13.jūlijā un 1.augustā ar salūtu tiks atzīmēta attiecīgi Viļņas un Kauņas ieņemšana.

  Savukārt Krievijas vēstniecība Latvijā sava profilā tviterī paziņoja, ka Latvijas “asā reakcija” izraisot neizpratni un ka “mūsu pienākums ir godāt to padomju karavīru piemiņu, kuri izglāba pasauli no “brūnā mēra””.

  15 komentāri
  Anonīms lietotājs 27925
  Savs humoriņš krievos vēl dzirkst!
  Āris Puriņš
  Kamēr būs petardes, iemesls vienmēr atrdīsies. Atcerieties 18. novembri!
  Anonīms lietotājs 17684
  Sarkanās armijas ienākšana Rīgā, 1940. gada 17. jūnijs Tad gan vēl nebija ko atbrīvot, ienāca kā okupanti un laupītāji.
  Anonīms lietotājs 17684
  Nav kaut ko ar datumiem saputrojuši, ienāca taču 1940-tajā gadā, pēc tam gan dabūja laisties lapās. [...............]
  Anonīms lietotājs 35886
  komunisma un abu pasaules karu vienigais merkis bija nogalinat maksimalu skaitu baltadaino cilveku, iestumjot mus bezjedzigo karos, kas ari veiksmigi tika sasniegts. tagad norit nakamais eiropiesu rases iznicinasanas plana posms - masu migracija, jeb TRESHAAS pasaules kars. ari latvijai tas nepaies garam, mums jau tagad skalo smadzenes ka mums vajagot ''studentus'' un ''medmasas'' un ''viesstradniekus'' no indijas un afrikas utt un ja tu iebilsti tu esi ''rasists''.
  Anonīms lietotājs 18959
  Citplanētieši gan nestrādā vieni. Viņi sadarbojas ar masoniem, Sorosu, Rothschild utt., Laikā, kad citplanētieši pārņems mūsu planētu, pasuales ietekmīgie ar citplanētiešu palīdzību varēs pārvērsties nemirstīgā extratherrestrial fromā.
  Anonīms lietotājs 18959
  Īstenībā to visu organizē citplanētieši, kuriem ir izdevīgi, ka populācija pašiznīcinās, lai varētu pāņemt mūs planētu.
  Anonīms lietotājs 22428
  Ko jus te irsat! Padomju armija bez sabiedrotiem butu apkakajusies un tai bez Anglijas slepejas atsifresanas masinas kars butu zaudets. Tikai pateicoties "Kristoferim", kas lasija visas Enigmas zinas, kars tika uzvarets gan ar Asv, gan Anglu un citiem sabiedrotajiem. Vesturi pamacieties..
  Pēteris Lavrinovičs
  Nesapratu,kas Latvija atbalsta fašistisko vāciju?
  Anonīms lietotājs 17722
  Vieni to sauc par ieņemšana, citi - par atbrīvošanu. Varbūt tiešām Krievijas armijai vajadzēja apstāties pie Latvijas robežas un ļaut, lai hitelrieši iznīcina visus Latvijas iedzīvotājus? Tad, iespējams, būtu miers un laime virs zemes. Bet visādi citādi rodas iespaids, ka tajā ministrijā strādājošajie (klīst valodas, ka viņi tur visi esot pederasti vai lesbes) ir sviestā sagājuši.
  Anonīms lietotājs 22987
  Būtu bijis daudz labāk, ja sovoks savās robežās būtu palicis jau pāris gadus iepriekš, Otro pasaules karu nemaz neiesākot.
  Anonīms lietotājs 22614
  Var saprast Krieviju - ne ar ko citu, izņemot uzvaru pār nacismu pirms 75 gadiem, pēdējo 100 gadu laikā lepoties nevar. Pat ja uzvaras spozmi apēno fakts, ka bez Rietumu sabiedrotajiem arī šī uzvara būtu izpalikusi.
  Anonīms lietotājs 22614
  Bez Rietumu palīdzības - pārtikas, smagajiem, vilīšiem, ieročiem - Staļina deģenerāļi būtu ātri zaudējuši kareivjus ar savas iecienītās taktikas palīdzību (mīnu lauku mēs forsējam tā, it kā nekāda mīnu lauka nebūtu) un ar to viss būtu beidzies. Zagradotrjadi ar nāves draudiem, neļaujot kareivjiem atkāpties, to visu paātrinātu un karš būtu beidzies ar vēl milzīgākiem humānajiem zaudējumiem kādus izraisīja sovjetu haotiskā, antihumānā armijas organizēšana. Atgādinu - vācu virsnieki gāja uzbrukumos, kamēr krievu virsnieku vidū izplatītāka bija sēdēšana aizmugurē un "motivēja" savus kareivjus nevis ar personisko piemēru, bet ar mugurā pavērstu čekista ieroci. Protams, kā jau visur, bija arī izņēmumi.
  Anonīms lietotājs 17722
  Bez Sarkanās armijas Hitlers būtu uzvarējis un samalis Rietumu sabiedrotos kā nevarīgus kaķēnus.
  Anonīms lietotājs 17722
  Bez Sarkanās armijas Hitlers būtu uzvarējis un samalis Rietumu sabiedrotos kā nevarīgus kaķēnus.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti