Latvija nosoda Krievijas iecerēto salūtu Rīgas ieņemšanas gadadienā

Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) izsaukusi Krievijas pagaidu pilnvaroto lietvedi Vadimu Vasiļjevu, lai paustu nosodījumu par plāniem Maskavā rīkot svētku uguņošanu, kas tiktu veltīta padomju karaspēka veiktajai Rīgas "atbrīvošanai" no vācu okupācijas, informēja ĀM.

Ministrija norāda, ka Latvija kategoriski nosoda pēdējā laikā Krievijā valdošos centienus attaisnot Staļina un Hitlera kopīgi pastrādātos noziegumus, tostarp Molotova–Ribentropa pakta noslēgšanu. Īpaši ciniski ir Maskavā organizēt Baltijas valstu galvaspilsētu “atbrīvošanas” salūtus pakta noslēgšanas 80. gadadienā, uzsver ĀM.

Latvija nosoda Krievijas iecerēto salūtu Rīgas ieņemšanas gadadienāRihards Plūme

  "Apsveicot nacisma sagrāvi, atgādinām pasaulei, ka Latvijai, Lietuvai un Igaunijai brīvības un neatkarības atjaunošana notika 45 gadus vēlāk, jo Sarkanās armijas ienākšana nozīmēja padomju okupācijas atjaunošanu. Sarunā Krievijas vēstniecības pārstāvim tika norādīts, ka Maskavā plānoto svētku uguņošanu par godu padomju karaspēka veiktās Rīgas pilsētas atbrīvošanas no vācu okupācijas 75. gadskārtai Latvijas puse uzskata par nepieņemamu un nedraudzīgu rīcību," teikts Latvijas ĀM paziņojumā.

  Krievijas Rietumu militārais apgabals otrdien paziņoja, ka šogad un nākamgad Maskavā notiks 17 salūti, lai atzīmētu 75. gadadienu kopš padomju karaspēka ieiešanas dažādu Austrumeiropas un Viduseiropas valstu galvaspilsētās.

  Saistībā ar šādiem Krievijas plāniem, protestus izteikušas arī Igaunija un Lietuva. Salūts, lai atzīmētu Rīgas ieņemšanas gadadienu, Maskavā paredzēts 13. oktobrī.

  22.septembrī šādā veidā paredzēts atzīmēt 75.gadadienu, kopš padomju karaspēks ieņēma Tallinu, bet 13.jūlijā un 1.augustā ar salūtu tiks atzīmēta attiecīgi Viļņas un Kauņas ieņemšana.

  Savukārt Krievijas vēstniecība Latvijā sava profilā tviterī paziņoja, ka Latvijas “asā reakcija” izraisot neizpratni un ka “mūsu pienākums ir godāt to padomju karavīru piemiņu, kuri izglāba pasauli no “brūnā mēra””.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti