Latvija no Zviedrijas pirks pretgaisa raķetes par 3,67 miljoniem eiro

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (Zaļo un zemnieku savienība) parakstījis līgumu ar Zviedrijas uzņēmumu “SAAB Dynamics AB” par pretgaisa aizsardzībai paredzēto tuvējās darbības rādiusa raķešu RBS-70 iegādi, ziņo Latvijas Radio 4.

Parakstītais līgums paredz, ka daļu raķešu Latvija saņems jau šogad, bet pārējās – nākamgad.

Valstij tas izmaksās 3,67 miljonus eiro. Turklāt līgums paredz sadarbības turpināšanu 2017.gadā, kas aizsardzības budžetam izmaksās vēl 3,12 miljonus eiro.

Bergmanis norādīja, ka parakstītais līgums ir ārkārtīgi nozīmīgs Latvijas aizsardzības spējām. “Mēs pašlaik aktīvi veidojam pretgaisa aizsardzības arhitektūru, kas ietver apziņošanas, ātrās reaģēšanas sistēmas un radarus. Raķešu iegāde ir solis, kas ļauj stiprināt mūsu drošību,” komentēja ministrs.

Ministrs ir apmierināts ar sadarbību ar “SAAB Dynamics AB”, kurai pirmsākumi ir kopš 2004.gada. Tolaik Zviedrijas uzņēmuma speciālisti apmācīja Latvijas militārpersonas strādāt ar RBS-70 kompleksu.

"Šodien nupat tika noslēgts līgums ar „SAAB Dynamics AB” uzņēmumu par „Mk2” raķešu piegādi Latvijas bruņotajiem spēkiem. Šīs raķetes ir sadarbības turpinājums, kas sākusies jau 2004.gadā, kad arī mūsu karavīri tika apmācīti pretgaisa aizsardzības sistēmu izmantošanā un arī tika iegādātas šīs pretgaisa tuvās aizsardzības sistēmas „RBS-70”," stāsta Bergmanis. "Šis ir turpinājums mūsu ciešajai un produktīvajai sadarbībai no iepriekšējiem gadiem. Tas ir ļoti nozīmīgi, jo šobrīd pretgaisa aizsardzība Latvijas bruņotajiem spēkiem ir viena no galvenajām prioritātēm, tāpēc tas ir ļoti būtiski tieši šobrīd. Šis kontrakts dod iespēju, tātad šīs raķetes tiks piegādātas gan šogad, gan arī nākošgad," viņš pauda.

RBS-70 ir pārvietojams zenītraķešu komplekss, kas paredzēts tādu objektu kā helikopteru un lidmašīnu iznīcināšanai zemā augstumā. Komplekss ir izstrādāts Zviedrijā, un to sāka izmantot 1977.gadā.

Iepriekš Latvija apsvēra „Stinger” tipa pretgaisa aizsardzības raķešu iegādi no ASV.  Latvijai nepieciešams paātrinātā kārtībā iegādāties ieročus, lai sasniegtu augstāku kaujas gatavību un spēju reaģēt uz esošajiem draudiem. 

Vēstīts, ka bažas par Baltijas valstu un Latvijas drošību sākās pērn pavasarī, kad Krievija anektēja Krimu, bet pēc tam separātiski noskaņoti un Krievijas atbalstīti kaujinieki izvērsa karadarbību Austrumukrainā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti