Latvijā no Grieķijas ieradušies 15 sīrieši

Eiropas Savienības (ES) pārvietošanas programmas ietvaros, pirmdien, 16. janvārī, uz Latviju no Grieķijas pārvietotas 15 personas, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, tai skaitā deviņi nepilngadīgi bērni, informēja Pilsonības un migrāciju un lietu pārvalde (PMLP).

Sākotnēji PMLP informēja, ka ES pārvietošanas programmas ietvaros no Grieķijas pārvietoti 23 sīrieši, taču vēlāk PMLP paziņoja, ka pārvietotas 15 personas. Ne PMLP, ne Valsts robežsardze pagaidām nevarēja paskaidrot, kāpēc uz Latviju pārvietotas mazāk personu, nekā sākotnēji ziņots.

Uz Latviju pirmdien pārvietotas trīs ģimenes no Sīrijas, patlaban tās atrodas patvēruma meklētāju centrā Muceniekos.

Starp pārvietotajām personām ir tādu profesiju pārstāvji kā skolotājs, frizieris un elektronikas jomas darbinieks. Personas savos pieteikumos ir norādījušas arābu, angļu un franču valodu zināšanas.

Jau ziņots, ka atbilstoši starptautiski noteiktajām procedūrām un Patvēruma likuma prasībām, tūlīt pēc ierašanās Latvijā Valsts robežsardzes amatpersonas pieņem pārvietoto personu iesniegumus un iepazīstina patvēruma meklētājus ar tiesībām un pienākumiem patvēruma procedūras laikā.

Nākamajās dienās Valsts robežsardzes amatpersonas turpinās strādāt ar patvēruma meklētājiem un veiks nepieciešamo dokumentu sagatavošanu, lai lietas materiālus varētu nodot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei turpmākam darbam un lēmumu pieņemšanai par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu.

Latvija Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros uzņēmusi 184 personas. No tām bēgļa statuss piešķirts 10 personām un alternatīvais – 82 personām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt