Latvija no Azerbaidžānas repatriē 15 ES valstu pilsoņus

Pēc Ārlietu ministrijas lūguma nacionālā aviokompānija "airBaltic" pirmdien īsteno reisu no Azerbaidžānas, ar ko Eiropā atgriežas 15 Eiropas Savienības (ES) valstu pilsoņi un pastāvīgie iedzīvotāji, informēja ministrijā.

Viņu vidū būs cilvēki no Latvijas, Lielbritānijas, Islandes, Norvēģijas, Šveices un citām.

No Baku viņiem ir iespēja nokļūt Frankfurtē, savukārt Frankfurtē reiss uzņems arī citus Baltijas valstu pilsoņus un iedzīvotājus, lai nogādātu tos Rīgā.

Reisa nodrošināšanā tiek izmantots ES vienotās rīcības un ES Civilās aizsardzības mehānisms ar mērķi radīt iespēju trešajās valstīs palikušajiem ES pilsoņiem atgriezties Eiropā. Apliecinot ES valstu solidaritāti globālās pandēmijas apstākļos, šādus repatriācijas reisus ir rīkojusi lielākā daļa ES valstu un ar tiem Eiropā atgriezušies vairāk nekā 55 tūkstoši Eiropas pilsoņu. Arī Latvijas valstspiederīgie ir aktīvi izmantojuši un turpina izmantot citu ES valstu palīdzību.

Pirmais Latvijas rīkotais ES repatriācijas reiss notika 23. martā no Gruzijas.

KONTEKSTS:

Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai Latvijā līdz 9. jūnijam noteiktā ārkārtējā situācija. kuras laikā apturēti starptautiskie pasažieru pārvadājumi.

Ārlietu ministrija marta otrajā pusē organizēja 21 repatriācijas avioreisu, ar ko Latvijā atgriezās 2276 cilvēki. Taču krietni lielāks skaits atgriezās pa citiem ceļiem, tostarp ar prāmjiem no Vācijas un Skandināvijas, kā arī caur kaimiņvalstīm Lietuvu un Igauniju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti