Panorāma

Izraēlā svinīgi iesvētī Aglonas Dievmātes mozaīku

Panorāma

Ieskats 30. novembra «Pasaules panorāmas» tematos

Neiepirks daļu no rezervētajiem Covid-19 medikamentiem

Latvija neiepirks daļu no rezervētajiem Covid-19 medikamentiem

Ņemot vērā, ka Covid-19 jaunie paveidi vairumā gadījumu vairs neizraisa tik smagu slimības gaitu, kā tas bija vēl pirms gada, Latvija nolēmusi neiepirkt visus pasūtītos Covid-19 medikamentus jeb tā sauktos "antivielu kokteiļus". 

Latvija neiepirks visas pasūtītās "AstraZeneca AB" izstrādātās zāles "Evusheld". No pasūtītajiem 72 flakoniem pašlaik iegādāti 24, un tie visi nogādāti Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) aptiekai. 

Otrdien valdība lēma zālēm nepieciešamos 40 000 eiro piešķirt no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. 

No minētajiem 24 flakoniem līdz šim ir izlietoti trīs. Šie medikamenti paredzēti ļoti specifiskai pacientu grupai ar ārkārtīgi novājinātu imunitāti. 

PSKUS valdes locekle Ilze Kreicberga norādīja: "Protams, šādi medikamenti ir ļoti aktuāli tiem pacientiem, kuriem vāja imunitāte varētu izstrādāties, un tiem, kuriem tiek lietoti šie imunitāti samazinošie medikamenti, tas ir Stradiņa slimnīcas transplantācijas pacienti, Austrumu Klīniskajā universitātes slimnīcā ir kaulu smadzeņu transplantācijas pacienti, kuriem arī pat vakcinācijas rezultātā varētu būt nepietiekams antivielu daudzums, šādiem pacientiem noteikti šie medikamenti ir aktuāli un būs aktuāli. Bet kopumā populācijai vai iedzīvotājiem ir ārkārtīgi svarīga vakcinācija."

Ārsti aicina visus augsta riska pacientus saņemt balstvakcīnu jeb ceturto vakcīnas pret Covid-19 devu, kā arī norādīja, ka, veidojoties jauniem kovida variantiem, arī tā sauktie antivielu kokteiļi var būt mazāk iedarbīgi. 

KONTEKSTS:

Kopš 2020. gada pavasara Latvija līdz ar citām Eiropas valstīm piedzīvoja vairākus Covid-19 uzliesmojumus.

Pērnā gada nogalē bažas sāka radīt vīrusa omikrona paveida izplatība, un vēlāk piedzīvots būtisks saslimstības vilnis, vienlaikus situācijai slimnīcās saglabājoties stabilai. Situācijai uzlabojoties, no aprīļa atcelta lielākā daļa Covid-19 epidemioloģiskās drošības pasākumu.

Latvijā Covid-19 saslimstības zemākais punkts bija jūnija sākumā, bet pēc Jāņiem atsākās straujāks izplatības pieaugums. To saistīja ar cilvēku uzvedību un vīrusa jauna apakštipa izplatību. Augusta beigās tika ziņots, ka Covid-19 saslimstības pacēlums ir pagājis gan Eiropā, gan Latvijā. Septembra vidū bija vērojams saslimstības pieaugums, bet oktobra vidū saslimstība atkal samazinājās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti