Latvija neatsakās no dalības «Expo 2020» Dubaijā; par paviljonu vēl neskaidrības

Valdība nolēmusi, ka Latvija būs pārstāvēta nākamgad Dubaijā gaidāmajā starptautiskajā izstādē "Expo 2020". Pašlaik vēl nav skaidrs, vai būvēs atsevišķu paviljonu vai īrēs telpas.

“Pieņēmām lēmumu piedalīties. Mēs pārskatām dalības apmēru un pārskatām izmaksas. Šādu lēmumu mēs pieņēmām. Tomēr, pamatojoties uz sadārdzinājumiem, kas bija Arābu Emirātu pusē, līdz ar to mums jāpārskata arī šis apmērs,” pastāstīja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (“KPV LV”).

No tā, vai Latvija būvēs savu paviljonu vai īrēs telpas, būs atkarīgas dalības izmaksas, par kuru piešķiršanu vēlāk būs jālemj valdībai. Paredzams, ka valdība gala lēmumus pieņems decembra vidū.

“Šobrīd par summu nevaru neko pateikt. Kad arābu puse mums dos savu piedāvājumu, kā tas varētu izskatīties – vai tas būs paviljons, vai mēs īrēsim kādu vietu – no tā būs atkarīga summa, kurā būs ietverti piedāvājumi. Ļoti būtiski būs saprast to – ja mēs pieņēmām lēmumu piedalīties izstādē, pašiem nebūvējot savu stendu, bet izmantojot īrētas telpas, noteikti no tā mainās gan summas, gan pats koncepts. Līdz ar to nevaram pieņemt lēmumu turpināt būvniecības iepirkumu, ja esam konceptuāli izlēmuši nepiedalīties ar savu būvi,” sacīja Nemiro.

KONTEKSTS:

Starptautiskajā izstāde "Expo 2020 Dubai" Apvienotajos Arābu Emirātos, Dubaijā, notiks no 2020. gada 20. oktobra līdz 2021. gada 10. aprīlim.

Šogad oktobrī kļuva zināms, ka Latvijas dalība prestižajā pasaules izstādē ''Expo 2020'' Dubaijā ir  apdraudēta.  Būvniecība vēl nav uzsākta, un arī pārējie darbi krietni kavējas. Kopumā valsts Latvijas paviljona izveidei atvēlējusi 4,2 miljonus eiro. 

Valdība nolēma lauzt līgumu ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) par Latvijas dalības "Expo 2020" organizēšanas deleģēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti