Latvijā neatklāto slepkavību skaits precīzi nav zināms

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Latvijā nevar uzzināt precīzu slepkavību skaitu, tādējādi arī to, cik slepkavību nav atklāts. Iemesls? Jo kopš 2005. gada oktobra Latvijā pie kopējās slepkavību statistikas pieskaita arī slepkavību mēģinājumus.

Precīzi ir zināms, ka no 2005. līdz 2019. gadam – tātad 14 gados - Latvijā ar tīšu nodomu veiktas 1373 slepkavības vai to mēģinājumi. Cik no statistikas ir slepkavību mēģinājumu – zināms nav, tomēr šādi gadījumi varētu būt maz. Piemēram, pērn bijis tikai viens slepkavības mēģinājums.

Latvijā neatklāto slepkavību skaits precīzi nav zināms
00:00 / 01:37
Lejuplādēt

Tai pašā laikā neatklāti šobrīd ir 453 kriminālprocesi, kuri uzsākti pēc krimināllikuma pantiem “slepkavība”, “slepkavība pastiprinošos apstākļos” vai par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos.

Tas gan nenozīmē, ka šobrīd brīvsolī ir vairāk nekā 450 slepkavas. Jo, ja nu kādā brīdī izmeklētāji tomēr nonāks līdz rezultātam, var atklāties, ka viena persona sodāma par vairāk nekā vienu noziegumu.

Turklāt slepkavībām pastiprinošos vai sevišķi pastiprinošos apstākļos - tādām, par kurām var sodīt ar mūža ieslodzījumu, - nav arī noilguma. Tas nozīmē, ka izmeklētāji pie lietas izmeklēšanas var atgriezties arī daudzus gadus pēc tam, kad noziedzīgais nodarījums ir izdarīts.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti