Latvijā mirusi sirmgalve, kurai bija konstatēts Covid-19 (precizēts)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Piektdien, 3. aprīlī, Latvijā miris pirmais pacients, kuram diagnosticēta Covid-19 saslimšana, apstiprināja Veselības ministrijā.

Precizējums

Ziņā precizēts, ka sirmgalves nāves iemesls nebija Covid-19, bet citas hroniskas saslimšanas.

Paciente bija 99 gadus veca sieviete, kura kopš 27. marta ārstējās Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā “Latvijas Infektoloģijas centrs”. Pirmās trīs dienas paciente ārstējās intensīvās terapijas palātā. Veselības stāvoklim stabilizējoties, paciente tika pārvesta turpināt ārstēšanos nodaļā.

Pacientes tiešais nāves iemesls nebija Covid-19 infekcija, bet gan citas hroniskas saslimšanas, informēja ministrijā. 

Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders
00:00 / 00:56
Lejuplādēt

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs pastāstīja, ka sievietes tiešo nāves cēloni vēl noteiks patologi. Višņakovs apstiprināja, ka sievietei infekcija bija arī nāves iestāšanās brīdī, bet sieviete nomira vispārējā stāvokļa pasliktināšanās, vitālo dzīvības funkciju izsīkšanas dēļ.

Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs norādīja, ka, kaut arī vīruss nav bijis tieši vainojams sirmgalves nāvē, tas ir varējis provocēt citu hronisku slimību aktivizēšanos.

Perevoščikovs sacīja, ka sieviete, visticamāk, tiks statistikā uzskatīta par pirmo Covid-19 upuri. Tomēr par šo "īpatnējo gadījumu" epidemiologi vēl konsultēsies ar ārzemju kolēģiem.

Sieviete ar Covid-19 bija inficējusies no radinieka, kurš bija atgriezies no ārzemēm. No minētās pacientes inficējās arī vēl kāds cilvēks veselības aprūpes iestādē, jo ārsti nezināja informāciju par to, ka kundzes radinieks bijis ārpus Latvijas. Perevoščikovs aicināja cilvēkus vienmēr mediķiem atklāti pastāstīt par to, ja ir bijis risks inficēties ar Covid-19, lai ārsti varētu nodrošināties ar aizsardzības līdzekļiem pret saslimšanu.

Līdz 3. aprīlim Latvijā ar Covid-19 saslimušo skaits sasniedzis 493.

Kopumā, ņemot vērā Latvijas apdzīvotības blīvumu un savlaicīgi ieviestos drošības pasākumus, uz vairuma Eiropas valstu fona situācija aizvien vērtējama kā laba. Satraucošs gan ir fakts, ka, pēc epidemiologu teiktā, katru dienu saslimst arī kāds mediķis.  

Covid-19 izplatības ierobežošana

LSM.lv apkopojis noderīgus ieteikumus, lai izvairītos no Covid-19 izplatības, kā arī par to, ko darīt atbraucējiem no ārzemēm. Apkopoti telefona numuri, uz kuriem zvanīt ar jautājumiem par Covid-19, analīzes nodošanas vietas, skaidrojums, kam veic valsts apmaksātās analīzes.
Bezmaksas informatīvais diennakts tālrunis 8345.
Vienotā mājaslapa saistībā ar Covid-19 - covid19.gov.lv.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. 25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā.

Otrdien, 31. martā, 27 Covid-19 saslimšanas gadījumi reģistrēti reliģiskās organizācijas "Zilais krusts" vīriešu patversmē Rīgā. Otrdien tapa zināms arī tas, ka Covid-19 konstatēts 11 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Operatīvās vadības centra darbiniekiem. 

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā, 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim. Cīņai ar vīrusu noteica aizvien stingrākus ierobežojumus, mācībām skolās jānotiek attālināti, atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimeni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti