Latvijā miris viens ar Covid-19 inficētais; slimību reģistrē vēl trīs cilvēkiem

Latvijā aizvadītajā diennaktī miris viens ar Covid-19 inficēts cilvēks. Tāpat šajā laikā reģistrēti trīs jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.

Mirusī persona bija vecuma grupā no 90 līdz 95 gadiem. Šis pacients bija kontaktējies ar radinieku, kas atgriezās no ārvalstīm.

Pēdējo 24 stundu laikā veikti 1473 Covid-19 testi, reģistrēti trīs jauni saslimšanas gadījumi. SPKC rīcībā esošā informācija liecina, ka viens saslimušais iebraucis no valsts, kurā saslimstības kumulatīvais rādītājs ir virs 25, vēl viens - atgriezies no valsts, kurā saslimstības rādītājs ir zem 16, kā arī vēl viens pacients bija kontaktējies ar cilvēku, kas iebrauca no valsts, kur saslimstības kumulatīvais rādītājs ir zem 16.

Aizvadītās diennakts laikā nav stacionētu pacientu ar Covid-19. Pašlaik stacionāros ārstējas četri pacienti, visi ar vidēji smagu slimības gaitu. Kopā no stacionāra izrakstīts 191 pacients.

Līdz šim veikti 198 508 Covid-19 izmeklējumi, saslimusi 1231 persona, 1052 izveseļojušās, 32 mirušas.

KONTEKSTS:

Jūlija sākumā Latvijā bija vērojams reģistrēto Covid-19 gadījumu skaita pieaugums. Reaģējot uz saslimstības pieaugumu, valdība nolēma atjaunot dažus ierobežojumus kafejnīcām un saīsināt kafejnīcu un restorānu darbības laiku.

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

No jūlija pasākumos ārā drīkst pulcēties 1000 cilvēki; no augusta šie griesti būs 3000 cilvēku. Ierobežojumi iekštelpās atkarīgi no telpas lieluma. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana. Sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

 

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti