Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Polijas atver robežas ar ES valstīm

Covid-19 izplatība pēc ārkārtējās situācijas beigām – mērena

Latvijā miris vēl viens Covid-19 pacients; konstatē vēl 2 inficēšanās gadījumus

Latvijā aizvadītajā diennaktī konstatēti divi jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi un miris vēl viens koronavīrusa pacients, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.

Aizvadītajā diennakti viens Covid-19 pacients miris. Persona ar vairākām hroniskām saslimšanām bija vecuma grupā no 75 līdz 80 gadiem.

Aizvadītājā diennaktī veikti 1298 Covid-19 testi, divi no tiem bija pozitīvi.  

Latvijā kopā veikti 124 662 izmeklējumi, saslimušas 1096 personas un 818 izveseļojušās, 27 mirušas.

Pēdējās diennakts laikā nav stacionētu pacientu ar Covid-19. Kopā stacionāros ārstējas 10 pacienti: septiņi pacienti ar vidēji smagu, trīs pacienti ar smagu slimības gaitu.

Kopā no stacionāra izrakstīti 168 pacienti.

Veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!") vērtēja, ka kopš atcelta koronavīrusa dēļ izsludinātā ārkārtējā situācija, Latvijā aizvadīto trīs dienu laikā atklāti septiņi jauni saslimšanas gadījumi. Tātad vidēji no vairāk nekā 1000 veiktajiem testiem dienā – divi līdz trīs izrādās pozitīvi. Tā esot laba tendence, taču jāņem vērā, ka citu Eiropas valstu pieredze rāda – pēc ierobežojumu mīkstināšanas agrāk vai vēlāk ar Covid-19 no jauna saslimušo cilvēku skaits visbiežāk mēdz pieaugt.

"Tā galvenā ziņa ir tāda, ka nekas nav beidzies. Jāņus, lūdzu, apdomīgi. Piesardzīgi. Nekādos baros. Nekādas līgošanas līdz rīta gaismai, neapdomīgi.

Jo tie Jāņi nav tā vērti, lai pēc tam visi kopā – ciems vai pilsēta – aizietu karantīnā," teica ministre.

Uzmanīgi arī ar ceļošanu. Pēdējo nedēļu laikā vairākiem cilvēkiem, kas Latvijā atgriezušies no ārvalstīm, konstatēta saslimšana ar Covid-19. Latvija patlaban ir viena no retajām Eiropas valstīm, kurā vīrusa izplatība ir zema, bet epidemiologi tāpat aicina būt piesardzīgiem. Pagaidām īstenotie pasākumi izrādījušies pareizi.

"Apmēram divas nedēļas mēs neredzam saslimšanas gadījumus, kas būtu saistīti ar slimnīcām, kas ir labi.

Neredzam arī vairs gadījumus, kuri būtu saistīti ar sociālās aprūpes iestādēm, neraugoties uz to, ka tur testēšana turpinās. Tas liecina, ka arī maksimālā riska objektos pasākumi darbojas veiksmīgi, aizsarglīdzekļi tiek izmantoti," sacīja SPKC epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

Latvija Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus mīkstina pakāpeniski, un tā ir apzināta taktika. Lai gadījumā, ja nāksies nosacījumus atkal padarīt stingrākus, tas būtu izdarāms bez mocībām.

"Bet atkal – valdība nav mamma vai tēvs, kas var pateikt sabiedrībai – dariet tā! Un ielikt kaktā, ja cilvēki nelīdzdarbojas. Ja cilvēki ignorē šīs normas, tad mums nekāds veiksmes stāsts ar Covid-19 apkarošanu nesanāks," sacīja Viņķele.

Līdz jūnija beigām ikvienam ir iespēja veikt valsts apmaksātu Covid-19 testu. Pagaidām par cilvēku interesi veikt testus esot pāragri spriest, bet, pēc statistikas spriežot, vidēji virs 1000 testiem diennaktī ir norma, ko izpildām, un to vajadzētu saglabāt. Maksimāli pandēmijas laikā Latvijā dienā veikti pat vairāk nekā 3000 testi, un cilvēki ir aicināti to izmantot.

KONTEKSTS:

Latvijā 10. jūnijā beidzas 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa Covid-19 ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas, tāpēc arī turpmāk ir noteikti vairāki ierobežojumi un piesardzības pasākumi.

Noteikts, ka līdz jūnija beigām pasākumos iekštelpās varēs pulcēties ne vairāk kā 100, bet ārtelpās – ne vairāk kā 300 cilvēku.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti