Latvijā liedz pasākumos izmantot Krievijas agresiju slavinošos «Z» un «V» simbolus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijā publiskos pasākumos būs aizliegts izmantot Krievijas agresiju Ukrainā slavinošos "Z" un "V" simbolus. Tas izriet no Saeimas galīgajā lasījumā atbalstītajiem grozījumiem Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā, kas aizliedz publiskos pasākumos izmantot militāru agresiju un kara noziegumus identificējošā stilistikā izmantotus simbolus.

Vienlaikus paredzēts izņēmums, kad tomēr nebūs liegts izmantot minētos simbolus, tas ir, gadījumus, kad nav mērķa šos noziegumus attaisnot vai slavināt.

“Nosodot Krievijas īstenoto kara darbību Ukrainā, mums jāpauž stingra nostāja, ka tādiem Krievijas militāro agresiju slavinošiem simboliem kā burtiem “Z”, “V” vai citiem simboliem, kas izmantoti ar šādu mērķi, nav vietas publiskos pasākumos,” Saeimas paziņojumā medijiem citēts Saeimā Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš. 

Tāpat izmaiņas paredz, ka publiska pasākuma norises laikā aizliegts popularizēt un slavināt nacistiskā un komunistiskā režīma ideoloģiju saturošus notikumus, tai skaitā šo ideoloģiju pārstāvošu personu dzimšanas dienas, kauju un uzvaru atceres dienas, brīvu un neatkarīgu valstu teritoriju vai to daļu okupāciju slavināšanas dienas. Kā izņēmums noteikti gadījumi, kad šo pasākumu mērķis nav saistīts ar totalitāro režīmu slavināšanu vai izdarīto noziedzīgo nodarījumu attaisnošanu vai tos izmanto izglītojošiem, zinātniskiem vai mākslinieciskiem mērķiem. 

Ar grozījumiem arī noteikts, ka pasākuma organizatoram netiek izsniegta atļauja pasākuma rīkošanai, ja plānotais pasākums tiek rīkots tuvāk par 200 metriem no jebkura Latvijas teritorijā esoša Padomju armiju vai tās karavīru uzvaru un piemiņu slavinoša pieminekļa. 

Tāpat palielināts naudas sods par noteiktās publisku izklaides un svētku pasākumu rīkošanas un norises kārtības pārkāpšanu, paredzot, ka fiziskajai personai piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 80 naudas soda vienībām jeb 400 eiro, bet juridiskajai personai — līdz 640 naudas soda vienībām jeb 3200 eiro.

KONTEKSTS:

Krievijas iebrukums Ukrainā turpinās kopš 24. februāra. Sarunas līdz šim nav devušas rezultātu, un 12. martā Francijas prezidenta administrācijā paziņoja – pašlaik izskatās, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins neizrāda nekādu vēlēšanos izbeigt karu Ukrainā.

Krievijas rīcība izpelnījusies asu nosodījumu no demokrātiskās pasaules. Rietumvalstis noteikušas sankcijas gan pret Krieviju, gan pret Baltkrieviju, kas atbalsta Kremļa lēmumu uzbrukt Ukrainai. Arvien vairāk ārvalstu uzņēmumu boikotē Krieviju un aptur savu darbību šajā valstī.

Teksta tiešraižu arhīvs par Krievijas uzbrukumu Ukrainai pieejams šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti