Latvijā konstatē sesto Āfrikas cūku mēra uzliesmojumu mājas cūkām šovasar

Kuldīgas novada Rudbāržu pagastā konstatēts šogad Latvijā sestais, bet Rudbāržu pagastā jau trešais Āfrikas cūku mēra (ĀCM) uzliesmojums mājas cūkām, informēja Pārtikas un veterinārais dienests (PVD).

ĀCM Rudbāržos skāris piemājas saimniecību ar divām mājas cūkām. PVD saimniecībā veic slimības apkarošanas un ierobežošanas pasākumus un epidemioloģisko izmeklēšanu.

Viena no cūkām jau ir mirusi, otra tiks likvidēta. To īpašnieks, visdrīzāk, kompensāciju nesaņems, jo cūkas nav bijušas reģistrētas Lauksaimniecības datu centrā, norādīja PVD. Primārā informācija liecina, ka slimība novietnē ievazāta, jo dzīvnieku īpašnieks nav ievērojis biodrošības prasības. Saistībā ar konstatēto tiks uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

PVD atkārtoti aicina mājas cūku turētājus nelaist cūkas ārā, neizbarot tām zaļbarību un nelietot pakaišus, kuriem varētu būt piekļuvuši savvaļas dzīvnieki. Tāpat rūpīgi jāievēro arī citi biodrošības pasākumi.

PVD atgādina, ka lielākais drauds mājas cūku novietnēm ir meža cūkas. Ja inficētas meža cūkas ir paviesojušās pļavā vai piemājas laukā, no kura iegūta barība cūkām, slimība neizbēgami tiks ievazāta saimniecībā.

Šogad ĀCM konstatēts jau vairāk nekā 750 meža cūkām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti