Latvijā konstatē vēl vienu jaunu Covid-19 gadījumu; SPKC situāciju sauc par stabilu

Latvijā aizvadītajā diennaktī konstatēts viens jauns Covid-19 gadījums, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.

Pēdējās diennakts laikā Latvijā veikti 1639 Covid-19 testi, reģistrēts viens jauns saslimšanas gadījums.

SPKC Infekcijas slimību un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs žurnālistiem pastāstīja, ka pašlaik Latvijā nenotiek nekontrolēta inficēšanās. "Nezināmi gadījumi varbūt palicis viens vai otrs, bet pēdējā laikā tādi nebija reģistrēti. " sacīja Perevoščikovs.

Viņš norādīja, ka pašlaik Latvijā situācija ir stabila. Perevoščikovs prognozēja, ka turpmāk ar Covid-19 saslimušo skaits vēl vairāk samazināsies.

SPKC Infekcijas slimību un profilakses departamenta direktors Jurijs PerevoščikovsJānis Kincis

  "Vidējais saslimušais ir jaunāks, kas saistīts ar ārzemju ceļojumiem, izklaides pasākumiem. No vienas puses, tas ir labi, jo jaunāks cilvēks pārslimo vieglāk, bet, no otras puses, tas dod lielāku iespēju izplatīties infekcijai. Bet, vērtējot kopumā un skatot datus par pēdējām dienām, izmeklējumu skaits nesamazinās, aizvien ik dienu Latvijā tiek pārbaudīti vidēji 1500 cilvēku. Mēs varam pietiekami droši pateikt, ka inficēto skaitu mēs ļoti labi kontrolējam. Mēs varam pateikt, ka situācija ir pietiekami stabila un, visticamāk, tuvākajās dienās mēs pieredzēsim saslimšanas gadījumu skaitu samazinājumu," sacīja Perevoščikovs.

  Latvijā kopā veikti 175 696 izmeklējumi, saslimušas 1179 personas, 1022 izveseļojušās, 31 mirusi.

  Pēdējās diennakts laikā nav stacionētu pacientu ar Covid-19. Kopā stacionāros ārstējas trīs pacienti: visi pacienti ar vidēji smagu slimības gaitu. Kopā no stacionāra izrakstīti 185 pacienti.

  KONTEKSTS:

  Jūlija sākumā Latvijā vērojams reģistrēto Covid-19 gadījumu skaita pieaugums. Reaģējot uz saslimstības pieaugumu, valdība nolēma atjaunot dažus ierobežojumus kafejnīcām, un saīsināt kafejnīcu un restorānu darbības laiku.

  Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

  No jūlija pasākumos ārā drīkst pulcēties 1000 cilvēki; no augusta šie griesti būs 3000 cilvēku. Ierobežojumi iekštelpās atkarīgi no telpas lieluma. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana. Sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

  Made with Flourish
  Covid-19 koronavīrusa
  izplatība Latvijā
  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti