Latvijā konstatē nelegālu tirgošanos ar brūnā lāča un Eiropas ūdra ādām

Latvijā šomēnes konstatēti vairāki aizsargājamu savvaļas sugu izstrādājumu nelegālās tirdzniecības gadījumi. Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) sadarbībā ar Valsts policiju no privātpersonām izņēmusi izstrādājumus no Āfrikas ziloņa, brūnā lāča un Eiropas ūdra kopumā 2500 eiro vērtībā.

DAP pārstāvis par aizsargātu dzīvnieku izstrādājumu nelegālo tirdzniecībuSintija Ambote
  Summa varētu pieaugt vairākas reizes, šiem izstrādājumiem nonākot Rietumeiropas un Āzijas tirgos.

  Izņemto aizsargājamo sugu izstrādājumu izcelsmi kontroles iestādes vēl noskaidros izmeklēšanā.

  "Par dažiem priekšmetiem nav zināms, vai tie ir iegūti Latvijas teritorijā vai ievesti no citām valstīm un pēc tam mēģināti tirgot interneta tirdzniecības vietās," stāstīja DAP pārstāvis Jēkabs Dzenis, norādot, ka izstrādājumu tirgotāji nav varējuši uzrādīt dokumentus, kas apliecinātu legālu izcelsmi.

  Pēc viņa teiktā, izņemtas deviņas Eiropas ūdra ādas, kas ir nozīmīgs skaits, ņemot vērā, ka šis dzīvnieks visā pasaulē ir atzīts par aizsargājamu.

  "Pēdējā mēneša laikā arī konstatējām vienu gadījumu, kad cilvēks mēģinājis tirgot nelegāli iegūtu ziloņkaula izstrādājumu. Skaidrosim, kur tas ir iegūts un kāda ir saistība varbūt ar kādiem grupējumiem, kas darbojas Eiropas līmenī."

  Valsts policijas informācija liecina, ka saistībā ar deviņu Eiropas ūdru ādu nelegālo tirdzniecību pēc ekspertīzes veikšanas tiks lemts par kriminālprocesa ierosināšanu. Savukārt pret ziloņkaula ilkņa un brūnā lāča ādas tirgoņiem uzsāktas administratīvā pārkāpuma lietvedības process.

  DAP un Valsts policija atgādina, ka ir aizliegta tirdzniecība ar Latvijā īpaši aizsargājamiem dzīvniekiem un to izstrādājumiem, kā arī aizliegts tirgot CITES konvencijas (Vašingtonas konvencijas par starptautisko tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas augu un dzīvnieku sugām) pirmajā jeb stingrākās aizsardzības pielikumā iekļauto sugu dzīvniekus.

  CITES jeb Vašingtonas konvencija par starptautisko tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas augu un dzīvnieku sugām ir starptautiska dalībvalstu vienošanās, kuras mērķis ir nodrošināt, lai tirdzniecība ar savvaļas augu un dzīvnieku sugām neapdraud to pastāvēšanu dabā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti