Latvijā kavējas lēmumi par rīcību Ukrainas bēgļu straujāka pieplūduma gadījumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pašlaik kavējas lēmumi par turpmāko rīcību Ukrainas bēgļu skaita strauja pieauguma gadījumā. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nosūtījusi vēstuli Ekonomikas ministrijai (EM), lūdzot izvērtēt iespējamos ieguldījumus telpu pielāgošanai liela cilvēku skaita izmitināšanai. Kavēšanos pieņemt konkrētus lēmumus kritiski vērtēja Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.

"Šobrīd Latvijā no Ukrainas ieradušies vairāk nekā 10 000 cilvēku, mums ir nepieciešams risinājums par turpmāko, jo skaidrs, ka šie cilvēki, kā saka, nekur nepazudīs. Viņi nāks. Protams, pieaugot cilvēku skaitam, būs jāmazina arī komforta līmenis vai atbalsta apjoms attiecībā uz izmitināšanas prasībām. Skaidrs, ka mēs nevarēsim nodrošināt lielākam cilvēku skaitam to pašu, ko šobrīd," vērtēja Trofimovs.

Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs
00:00 / 00:28
Lejuplādēt

Ukrainas bēgļu izmitināšanai un ēdināšanai bez papildus nosacījumiem paredzamas 90 dienas. Lai to nodrošinātu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, no valsts budžeta novirzīti 13,5 miljoni eiro. Nolemjot Latvijā uzturēties ilgāk, šo dienu laikā iebraukušajiem jāatrod darbs vai citādi jānoformē saistības ar valsti, Latvijas Pašvaldību savienības organizētajā vietvaru un ministriju pārstāvju sarunā norādīja EM Administrācijas vadītāja Dace Gaile.

"Kas notiks pēc šīs 90. dienas? Tātad tiek prezumēts, ka šo dienu laikā Ukrainas civiliedzīvotāji atrod risinājumus, ka viņi te dzīvo tāpat kā visi Latvijas iedzīvotāji un attiecīgi saņem atbalsta un pabalsta pasākumus. Ja viņu bērniem būs tiesības uz brīvpusdienām, tā to attiecīgi arī risinās. Taču šīs dienas tiek segtas atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem," norādīja EM pārstāve.

Ekonomikas ministrijas Administrācijas vadītāja Dace Gaile
00:00 / 00:22
Lejuplādēt

KONTEKSTS

Valdības februāra otrajā pusē atbalstītais, IeM izstrādātais plāns paredz 10 000 Ukrainas kara bēgļu uzņemšanu. Plāns paredz bēgļu izmitināšanu, pirmās nepieciešamības preču izdali, vakcināciju pret Covid-19, testus, kā arī citu palīdzību. Plāns paredzēja bēgļus izmitināt viesnīcās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti