Latvijā jūnijā plāno ieviest ceļošanai nepieciešamo Covid-19 sertifikātu; projektu izstrādās NVD

Lai nodrošinātu ceļošanai nepieciešamā digitālā zaļā sertifikāta risinājuma ieviešanu Latvijā, valdība otrdien, 20. aprīlī, atbalstīja Veselības ministrijas ieceri deleģēt Nacionālo veselības dienestu (NVD) kā nacionālā līmeņa projekta izstrādātāju un virzītāju. 

Plānots, ka NVD sadarbībā ar Iekšlietu ministriju nodrošinās risinājumu izveidi saskaņā ar noteiktajām prasībām.

Sertifikātu plānots ieviest līdz šā gada jūnija vidum un tā darbības ilgums paredzēts 12 mēnešus no atbilstošo Eiropas Savienības (ES) regulu spēkā stāšanās.

Lai atbalstītu digitālā zaļā sertifikāta ieviešanu ES dalībvalstīs, Eiropas Komisija ir paredzējusi šim nolūkam izmantot Ārkārtas atbalsta instrumenta finanšu līdzekļus. Lai saņemtu finansējumu, dalībvalstīm jāiesniedz projektu pieteikumi.

Digitālā zaļā sertifikāta ietvars paredz to izdot papīra vai digitālā formā (atbilstoši pieprasījumam), verificēt un akceptēt jebkuru no trīs veidu sertifikātiem: 

  • vakcinācijas sertifikāts, kas apliecina, ka sertifikāta turētājs ir vakcinēts pret Covid-19; 
  • testēšanas sertifikāts, kurā norādīts sertifikāta turētāja saņemtais rezultāts un datums, kurā veikts Covid-19 tests; 
  • pārslimošanas sertifikāts, kas apliecina, ka sertifikāta turētājs saskaņā ar pozitīvu Covid-19 testu ir pārslimojis SARS-CoV-2 infekciju.

KONTEKSTS:

Valdība jau pagājušajā nedēļā vienojās par to, ka Latvijā ieviesīs Digitālo zaļo sertifikātu.

ES iekšējā tirgus komisārs Tjerī Bretons paziņojis, ka vienotu tā dēvēto Covid-19 sertifikātu Eiropas Savienībā varētu ieviest līdz jūnija vidum. 

Eiropas Komisija 17. martā ir iesniegusi izskatīšanai likumprojektu, kas paredz izveidot Covid-19 vakcinēšanas apliecību, kurā tiktu norādīts, ka cilvēks ir vakcinēts, ir pārslimojis Covid-19 vai arī ir nesen saņēmis negatīvu testa rezultātu. Iecerei ir arī ne mazums kritiķu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt