Nakts ziņas

Nakts ziņas

Nakts ziņas

Nakts ziņas

Liela uzņēmēju interese atbalstīt Ukrainu

Latvijā izveidots reģistrs, kurā var pieteikties palīdzēt Ukrainai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Tūkstošiem Latvijas uzņēmēju, mājsaimniecību un atsevišķu cilvēku stājas rindā, lai palīdzētu Ukrainai. Ekonomikas ministrija un biedrība "Gribu palīdzēt bēgļiem" izveidojusi īpašu reģistru, kur var pieteikties ikviens, kurš vēlas palīdzēt. 

Graudaugu pārslas, makaroni un milti kopumā 40 tonnu apjomā. Šī krava no "Dobeles dzirnavnieka" noliktavas dosies nevis uz kāda lielveikala plauktiem, bet uz Ukrainu, lai palīdzētu karā cietušajiem. Līdzīgus sūtījumus "Dobeles dzirnavnieks" apņēmies veikt regulāri līdz pat kara beigām, iespējams, arī pēc tam, lai palīdzētu Ukrainai atkopties.

"Mēs kā uzņēmums, tāpat kā visi šeit Latvijā, ļoti pārdzīvojam un jūtam līdzi tam, kas notiek Ukrainā. Mums pilnībā nav pieņemamas šīs darbības.

Šis ir tas brīdis, kad mums visiem – visai sabiedrībai, uzņēmumiem – jāsadodas rokās un jāpalīdz Ukrainai, jo Ukraina šobrīd cīnās par visu Eiropu,"

uzsvēra uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils.

Latvijas Televīzija jau vēstīja par kokrūpniecības uzņēmumu "Gauja koks", kas Ukrainas atbalstam ziedojis miljonu eiro. Savukārt "Latvijas finieris" par katru Latvijā nopirkto bērza finierkluču kubikmetru novirzīs piecus eiro Ukrainas iedzīvotāju atbalstam. Tie ir aptuveni 250 000–300 000 eiro mēnesī.

"Beigu datuma nav! Skatīsimies, kā notikumi attīstīsies, bet mēs esam gatavi pietiekami ilgstošā periodā veikt savu atbalstu. Mēs uzskatām, ka šajā brīdī viennozīmīgi ir jāpalīdz Ukrainai! Šī palīdzība būs vajadzīga ne vien šodien, bet arī rīt!" uzsvēra "Latvijas finiera" padomes priekšsēdētājs Uldis Biķis.

Gan "Dobeles dzirnavnieks", gan "Latvijas finieris" gatavi arī piedāvāt darba vietas bēgļiem no Ukrainas.

Lai palīdzības sniegšana notiktu koordinētāk, Latvijā izveidots atbalsta sniedzēju reģistrs. Uzņēmēji, kas vēlas palīdzēt ar precēm, bēgļu izmitināšanu vai piedāvāt darbu, tiek aicināti reģistrēties Ekonomikas ministrijas mājaslapā sadaļā par palīdzību Ukrainas iedzīvotājiem. Interese esot liela.

"Pēc šīs dienas aktuāliem datiem – 3. martā jau 1400 uzņēmumu pauduši gatavību palīdzēt,"

pastāstīja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (Nacionālā apvienība).

Savukārt biedrībā "Gribu palīdzēt bēgļiem" pieteikušās 2500 mājsaimniecības, kas gatavas pie sevis uzņemt bēgļus.

KONTEKSTS:

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 21. februārī atzina Doneckas un Luhanskas "tautas republiku" neatkarību no Ukrainas. Putins piedraudēja Ukrainai, pieprasot, lai Ukraina nekavējoties pārtrauc karadarbību pret separātistiem, "pretējā gadījumā visa atbildība par iespējamo asinsizliešanas turpināšanu pilnībā būs uz Ukrainā valdošā režīma sirdsapziņas".

Taču 24. februārī Putins paziņoja, ka Krievija ir sākusi "militāru operāciju" Ukrainā, un aicināja Ukrainas armiju "nolikt ieročus". Tas no demokrātiskās pasaules izsauca vēl lielāku nosodījumu un nākamos sankciju soļus pret Krieviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti