Panorāma

"Latvenergo" jauns līgums par dabasgāzes iegādi

Panorāma

Panorāma

Latvija iesniegusi protesta notu Krievijai

Latvija izsaka protestu Krievijai par tās īstenoto okupēto Ukrainas teritoriju prettiesisko aneksiju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 2 mēnešiem.

Saistībā ar Krievijas īstenoto okupēto Ukrainas teritoriju prettiesisko aneksiju Latvija iesniegusi Krievijai protesta notu. Klātienē protests tika izteikts Krievijas vēstniekam Latvijā, uzsverot, ka Latvija kategoriski neatzīst un nekad neatzīs šo Ukrainas teritoriju aneksiju, un prasot pārtraukt Krievijas īstenoto pilna mēroga agresiju pret Ukrainu. 

Krievijas vēstnieks mūsu valstī Mihails Vaņins  bija izsaukts uz Latvijas Ārlietu ministriju, un viņam norādīts, ka Krievijas prezidenta lēmums pievienot Ukrainas teritorijas Krievijai ir klajš Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) statūtu un citu starptautisko tiesību normu pārkāpums. Protestu vēstniekam izteica Divpusējo attiecību direkcijas vadītājs Nils Jansons.

Tā bija īsa saruna  aiz slēgtām durvīm. No Latvijas puses tika pausts arī nemainīgs un stingrs atbalsts Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai starptautiski atzītajās robežās.

Latvijas Televīzijai Vaņins sniedza minimālu komentāru par notikušo: "Mēs šodien par to nerunāsim. Nevajag man ar mikrofonu bakstīt sejā. Nekas īpašs nav noticis. Tas, ko mēs gaidījām. Mēs saņēmām protesta notu no jūsu varas iestādēm."

Jautāts, kā Krievijas vēstnieks vērtē Krievijas rīcību Ukrainā, un lūgts komentēt to, ka starptautiskā sabiedrība Krievijas rīcību nekad neatzīs, Vaņins bija lakonisks: "Redzēsim. Dzīve rādīs."

Vaicāts, kāpēc šāda situācija ir izveidojusies un kā, viņaprāt, tā beigsies, Krievijas vēstnieks atcirta: "Cilvēki Ukrainā ir izteikuši savu viedokli, ka viņi grib dzīvot Krievijā, būt kopā ar Krieviju. Tā arī būs. Paldies."

Nekas neliecināja, ka Kremļa pārstāvi būtu ietekmējuši Latvijas un daudzu pasaules valstu paustie fakti – ka Krievijas rīkotie viltus referendumi neatspoguļo Ukrainas tautas gribu, ka tie rīkoti okupācijas apstākļos un bruņotu spēku klātbūtnē un to rezultāti nav leģitīmi.

KONTEKSTS:

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ar okupēto Ukrainas reģionu vietvalžiem 30. septembrī Kremlī parakstīja "līgumus" par šo apgabalu iekļaušanu Krievijas Federācijas sastāvā.

Krievijā valdošais režīms tādējādi pasludinājis okupētos Ukrainas reģionus (Doneckas un Luhanskas "tautas republikas", kā arī Hersonas un Zaporižjas apgabalus) par Krievijas sastāvdaļu, tāpat kā pirms astoņiem gadiem izdarīja ar okupēto Krimas pussalu.

Ukraina un rietumvalstis uzsver, ka Krievijas rīcībai nav nekāda likumīga pamata un visas okupētās teritorijas joprojām ir neatņemama Ukrainas sastāvdaļa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti