Sadaļas Sadaļas

Latvijā «iestrēguši» Bulgārijas pilsoņi ar vienu Covid-19 pacientu; 18 cilvēkiem nosaka karantīnu

Bulgārijas valstspiedrīgajiem, kuri tranzītā netika ielaisti Lietuvā, karantīna būs noteikta Latvijā. To paredz veselības ministres Ilzes Viņķeles (“Attīstībai/Par”) rīkojums.

ĪSUMĀ:

  • 18 Bulgārijas valstspiederīgie tranzītā caur Latviju netika ielaisti Lietuvā.
  • Vienam no šiem cilvēkiem apstiprināta saslimšana ar Covid-19.
  • Pašlaik viņi atrodas karantīnā Bauskas novadā.
  • Nevienam no viņiem nav deklarētas dzīvesvietas Latvijā. Tāpēc viņiem noteikta karantīna bijušās Mežotnes internātvidusskolas telpās.
  • Viņiem būs aizliegts atstāt uzturēšanās vietu. Valsts policija uzraudzīs personas, arī mediķi atradīsies karantīnas vietā.

Veselības ministrijā informēja, ka Lietuvas kompetentās iestādes neielaida Lietuvā tranzītā no Somijas, Igaunijas un Latvijas ceļojošus Bulgārijas valstspiederīgos, no kuriem vienam tika laboratoriski apstiprināts Covid-19. Tā kā šīm personām Latvijā nav deklarētās dzīvesvietas, ir palielināts turpmāks infekcijas izplatīšanās risks sabiedrībā.

Līdz ar to pieņemts lēmums noteikt karantīnas režīmu ārzemnieku uzturēšanās vietai bijušās Mežotnes internātvidusskolas telpās un teritorijā Bauskas novadā.

Rīkojums paredz, ka

ārzemniekiem būs aizliegts atstāt šo uzturēšanās vietu.

Tiks iesaistīta Valsts policija, kas nodrošinās arī uzturēšanās vietas norobežošanu, apsardzi un sabiedriskās kārtības uzturēšanu. Karantīnas vietā atrasties varēs arī mediķi, ja būs nepieciešams sniegt neatliekamo medicīnisko palīdzību, kā arī personas, kuras nodrošina kārtību un piegādā pārtiku.

Tiks novērots Bulgārijas valstspiedrīgo veselības stāvoklis un sniegta visa nepieciešamā palīdzība. Savukārt uz vietas tiks nodrošināta ne mazāk kā divu metru distances ievērošana starp personām.

Pašlaik karantīna noteikta 18 cilvēkiem.

Šajā karantīnas vietā jaunus ārzemniekus varēs ievietot, tikai saskaņojot ar speciāli izveidoto komisiju, kura koordinē karantīnas pasākumus un nosaka pretepidēmijas pasākumus.

Atbildīgā iestāde par Slimību profilakses un kontroles centra noteikto profilakses un pretepidēmijas pasākumu organizēšanu un veikšanu uzturēšanās vietā ir Bauskas novada pašvaldība. Vienlaikus Veselības ministrija ar individuālās aizsardzības līdzekļiem nodrošinās policijas darbiniekus un citas personas, kuras iesaistītas noteikto pretepidēmijas pasākumu īstenošanā.

Bauskas domes pārstāve Ieva ŠominaPaula Dēvica

“Cilvēki jau ir uzņemti. Viņi ir izmitināti bijušās Mežotnes internātvidusskolas telpās. Viņi ir pilnībā izolēti no ārpasaules, tā kā nekāds apdraudējums vietējiem iedzīvotājiem saistībā ar šo personu izmitināšanu nav. Pašvaldība šobrīd ļoti ciešā sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu mēģina ātri sagatavot palīdzības komplektu, kas šiem cilvēkiem ir vajadzīgs. Sākot ar higiēnas precēm un, protams, ēdināšana tiek organizēta.

Tā kā darām, ko varam, lai viņu uzturēšanos šeit padarītu pēc iespējas cilvēcīgāku,” Latvijas Radio pastāstīja Bauskas domes pārstāve Ieva Šomina.

Jurijs Perevoščikovs no SPKCPaula Dēvica

Šis gadījums risku Latvijas iedzīvotājiem nerada, jo šie cilvēki atrodas pašizolācijā un ne ar vienu nekontaktējas, žurnālistiem sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs. Viņš arī saskata iespēju šiem cilvēkiem ar saviem auto turpināt ceļu arī Lietuvā īpašā pavadībā: "Viņiem piedāvātu sejas maskas. Un, ja Lietuvas puse nodrošinās attiecīgu konvoju, tad, ļoti iespējams, viņi var tikti līdz tai vietai, no kuras var pēc tam pamest Lietuvu un doties uz Vāciju. Jautājums ir sarežģīts, bet no epidemioloģiskā viedokļa pie noteiktiem drošības pasākumiem un uzraudzības transportēšana ir pieļaujama."

Tāpat Perevoščikovs pastāstīja, ka karantīnas vietā ieradušies infektologi un Veselības inspekcijas pārstāvji, lai veiktu epidemioloģisko izmeklēšanu. 

Covid-19 izplatības ierobežošana

LSM.lv apkopojis noderīgus ieteikumus, lai izvairītos no Covid-19 izplatības, kā arī par to, ko darīt atbraucējiem no ārzemēm. Apkopoti telefona numuri, uz kuriem zvanīt ar jautājumiem par Covid-19, analīzes nodošanas vietas, skaidrojums, kam veic valsts apmaksātās analīzes.
Bezmaksas informatīvais diennakts tālrunis 8345.
Vienotā mājaslapa saistībā ar Covid-19 - covid19.gov.lv.

 

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. 25. martā pirmo reizi ir konstatēts, ka vīruss cirkulē sabiedrībā. 3. aprīlī Latvijā miris pirmais pacients, kuram diagnosticēta Covid-19 saslimšana. 99 gadus vecās sievietes tiešais nāves iemesls nebija Covid-19, bet gan citas hroniskas saslimšanas. 4. aprīlī ziņots, ka miris viens no patversmes “Zilais krusts” iemītniekiem, kuram bija vairākas hroniskas saslimšanas, kā arī Covid -19.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā, 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim, nosakot stingrus pulcēšanās ierobežojumus. Visticamāk, ārkārtējo situāciju vēl pagarinās. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt