Panorāma

„Baltā nakts" iedvesmo Rīgu

Panorāma

Top Satversmes jaunā preambula

Latvijā ierodas Somijas prezidents

Latvijā ierodas Somijas prezidents

Latvijā oficiālo vizīti otrdien uzsāk Somijas prezidents Sauli Nīniste ar kundzi Jenni Hauki. Tā būs pirmā jaunā Somijas prezidenta vizīte mūsu valstī.

Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš uzsver, ka viņam un Somijas valsts vadītājam ir līdzīga profesionālā pieredze, jo abi savulaik ir vadījuši banku. Tas ļaujot abiem viegli atrast kopīgu valodu, sacīja Bērziņš:

„No viņa puses nāca iniciatīva, ka gribētu viņš ar savu komandu pabūt Inčukalna krātuvē. Es domāju, ka tas būs viens no jautājumiem - par gāzes apgādes sistēmas attīstību. No viņa var daudz ko mācīties. Es domāju, ka viņš arī pastāstīs to, kā viņš redz reformas savā zemē. Kad viņš sāka, viņš teica, ka mēs esam ļoti labu līmeni sasnieguši, bet mums aktīvi arī jāiet iekšienē, jāveic tās reformas, lai mēs ietu tālāk.”

Prezidentu un viņu delegāciju tikšanās laikā plānots pārrunāt Latvijas un Somijas divpusējās attiecības, Austrumu partnerības un drošības jautājumus, kā arī situāciju eiro zonā, ņemot vērā Latvijas pievienošanos 2014.gada sākumā. Paredzēts skart arī vairākus reģionāli būtiskus jautājumus, tostarp transporta, enerģētikas jautājumus, kā arī Baltijas jūras reģiona valstu sadarbību.

Abu valstu prezidenti noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa. 11.septembrī Nīniste apmeklēs biomasas koģenerācijas stacijas "Fortum Jelgava" atklāšanas pasākumu.

Somijas pirmā persona tiksies arī ar Latvijas Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (Vienotība) un Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu, apmeklēs Latvijas Lauksaimniecības universitāti Jelgavā un tiksies ar tās mācībspēkiem.

Tikmēr Somijas prezidenta kundzei saplānota atsevišķa vizītes programma, lai iepazīstinātu viņu ar Latvijas kultūras aktualitātēm un darbiniekiem.

Somijas prezidentu vizītē Latvijā pavadīs arī vadošo biznesa pārstāvju delegācija. Uzņēmēji piedalīsies vizītes laikā notiekošajā Somijas-Latvijas ekonomikas samitā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti