Panorāma

G.Truksnis skaidro situāciju Jūrmalā

Panorāma

Deputāts bez svītrojumiem

Latvijā ierodas Kanādas karavīri

Latvijā ierodas Kanādas karavīri

Stiprināt NATO klātbūtni Latvijā ieradušies pirmie Kanādas karavīri. Pērn jūlijā notikušajā Varšavas samitā tieši Kanāda uzņēmās vadību pār alianses kaujas spēku stiprināšanu Latvijā.

10.jūnijā starptautiskajā lidostā “Rīga” ieradās vairāk nekā simt kanādiešu no Kanādas bruņoto spēku Pirmās mehanizētās brigādes, un atlikusī kontingenta daļa viņiem pievienosies nedēļas laikā.

Kanādieši Latvijā ieradās ar Kanādas gaisa spēku lidmašīnu "CC 150 Polaris" un uzreiz devās uz Ādažu militāro bāzi.

Kopumā Latvijā plānots izvietot nepilnu pustūkstoti Kanādas karavīru. Atlikusi kontingenta daļa Latvijā ieradīsies nākamās nedēļas laikā. Vēl Kanādas pārraudzītajā kaujas grupā līdzdarbosies arī karavīri no Albānijas, Itālijas, Polijas, Slovēnijas un Spānijas, kopumā – vairāk nekā tūkstotis augsti apmācītu vīru. 

"Šī ir mana pirmā starptautiskā operācija un esmu sajūsmināts pārstāvēt savu valsti," saka Kanādas bruņoto spēku karavīrs kapteinis Džastins Sims.

"Manuprāt, šo karavīru ierašanās sūtīs skaidru signālu par NATO spēku klātbūtni, kas gādās par Latvijas, Baltijas valstu un visas NATO drošību," norāda Kanādas bruņoto spēku karavīrs leitnants Veids Rutlands.

Lai arī saukta par kaujas grupu, tās pamatuzdevums nav īstenot uzbrukuma vai aizsardzības operācijas, bet nodrošināt mieru ar savu klātbūtni kā tādu.

Ja šīs operācija paies tikai mācībās un iedzerot pa kādam aliņa ar draugiem, to varēs uzskatīt par veiksmīgu," uzsver Kanādas bruņoto spēku karavīrs majors Džons Heigmeiers.

"Tāpēc jau mēs esam šeit, lai nodrošinātu, ka nekas nenotiek. Šie ir atturēšanas spēki, tie domāti, lai atturētu kādu, kam padomā kas nelāgs, no tā īstenošanas," skaidro Kanādas bruņoto spēku karavīrs leitnants Veids Rutlands. "Līdz šim NATO karavīri Latvijā piedalījušies dažādās mācībās ar domu demonstrēt alianses klātbūtni, bet vai šī grupa ir citāda, tāda, kas reāli drīkst rīkoties, ja kas notiek? - Jūs domājat, militāru draudu gadījumā? Noteikti, mūs visus saista NATO piektais pants, kas paredz, ka aizstāvēt vienu dalībvalsti nozīmē aizstāvēt visas, mēs esam gatavi kaujas situācijām. Lai arī atrodamies šeit, lai tādas novērstu, ja būs nepieciešamība, esam trenēti rīkoties."

Šie karavīri Latvijā uzturēsies līdz gada beigām, kad viņus rotācijas kārtībā nomainīs citi kanādieši. Kā īsi pēc Varšavas samita pagājušajā gada jūlijā Latvijas Televīzijai norādīja Kanādas ārlietu ministrs, kanādieši turpinās nodrošināt NATO spēku klātbūtni Latvijā, kamēr vien Krievija radīs bažas par stabilitāti reģionā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt