Latvijā gada pirmajā nedēļā nedaudz samazinājusies gripas intensitāte

Jaunā gada pirmajā nedēļā, no 2. līdz 8. janvārim, Latvijā gripas vidējā intensitāte ir nedaudz, bet ne būtiski samazinājusies, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Iepriekšējā nedēļā reģistrēti 744,8 gadījumi (52. nedēļā – 766,5) uz 100 000 iedzīvotājiem.

Augstāka saslimstība ar gripu reģistrēta bērniem 0–4 gadu un 5–14 gadu vecuma grupās.

Palielinājies arī pacientu skaits, kas vērsušies ambulatorajās ārstniecības iestādēs akūtas augšējo elpceļu infekcijas gadījumos – 1942 pacienti jeb vidēji 2573,5 uz 100 000 iedzīvotājiem. SPKC norādīja, ka tas ievērojami pārsniedz iepriekšējo gadu rādītājus attiecīgajā laika periodā.

Augstāka saslimstība reģistrēta bērniem 0–4 gadu vecuma grupā.

Kopš sezonas sākuma (2022. gada 40. nedēļas) Latvijā kopā laboratoriski apstiprināti 587 gripas gadījumi un ģimenes ārstu prakses ziņojušas par 1944 klīniski apstiprinātiem gripas gadījumiem.

Kopā no monitoringā iesaistītajām slimnīcām līdz šim saņemta informācija par 664 stacionētiem pacientiem ar gripu un 120 stacionētiem pacientiem ar gripas izraisītu pneimoniju, saņemta informācija par 32 nāves gadījumiem (15 pacienti nebija vakcinēti pret gripu, 17 pacientiem vakcinācijas statuss nebija zināms) ar laboratoriski apstiprinātu A tipa gripu, pārsvarā personas virs 60 gadiem, kuras sirga ar vairākām blakus saslimšanām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti