Dienas ziņas

Iesniedz Saeimā šā gada budžetu

Dienas ziņas

Laukos viesstrādnieku piesaiste – neizbēgama

Ādažos atklāj divīzijas štābu «Ziemeļi»

Latvijā esošais divīzijas štābs «Ziemeļi» koordinēs tūkstošiem karavīru

Ātri un asi! Ar šādu moto Latvijā sāk darboties daudznacionālais divīzijas štābs “Ziemeļi”, kurā darbosies virsnieki no Latvijas, Dānijas un Igaunijas. Viņi nodrošinās vienotu komandvadību divīzijas lieluma vienībām, ko veidos gan triju minēto valstu bruņotie spēki, gan Baltijas valstīs izvietotās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas.

No ārpuses necilā ēkā Ādažu militārajā bāzē atradīsies daudznacionālā divīzijas štāba “Ziemeļi” komandcentrs, no kurienes tiks koordinētas tūkstošiem karavīru militārās aktivitātes. Štāba uzdevumi būs aizsardzības plānošana, militāro mācību un aktivitāšu organizēšana un īstenošana. Aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Attīstībai/Par") uzsver, ka divīzijas štāba izveide ir nozīmīgs solis ne vien Latvijas, bet visa reģiona aizsardzības stiprināšanai.

"Šī divīzijas štāba nodibināšana Latvijā nozīmē, ka mēs būsim tie, kur tiks plānota eventuāli visa Baltijas reģiona aizsardzība," teica Pabriks.

Štāba izveide nenozīmē, ka Latvijā tiks izvietota NATO divīzija. Fiziski vienības atradīsies dažādās valstīs, bet tās tiks koordinētas no šejienes. Divīzijas štābā dienesta pienākumus veiks virsnieki no Dānijas, Latvijas, Igaunijas. Iecerēts, ka nākotnē štābam pievienosies arī citi NATO sabiedrotie. Štāba komandēšana uzticēta Dānijas Bruņoto spēku ģenerālmajoram Flemingam Matiasenam.

"Trīs galvenie uzdevumi, ko šeit veiksim, būs nodrošināt labu sadarbību starp NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupām un saskaņot to apmācības. Piedalīties vietējās aizsardzības plānošanā un nodrošināt, lai mums būtu kopīga situācijas izpratne par drošību visā reģionā," teica Matiasens.

Amatpersonas arī uzsvēra, ka šāds daudznacionālais divīzijas štābs Latvijā tiek izvietots nevis saistībā ar jauniem  draudiem drošībai, bet gan atbilstošas infrastruktūras un ģeogrāfiskās atrašanās vietas dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt