Latvija - ES līdere pēc jūrnieku skaita

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Latvijā ir reģistrēti gandrīz 13 000 jūrnieku, un pēdējo piecu gadu laikā viņu skaits samazinājies par aptuveni pustūkstoti, bet Latvija ir ES līdere pēc jūrnieku skaita uz visu strādājošo skaitu.

Pēc Jūrnieku reģistra datiem, 90% Latvijas jūrnieku strādā tirdzniecības flotē, pārējie nodarbināti zvejas flotē un iekšējo ūdeņu, tai skaitā ostu flotēs.  

Sarma Kočāne: Par jūrnieku skaitu
00:00 / 00:10
Lejuplādēt

Latvijas Jūras administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Sarma Kočāne atzina - lai arī Eiropas Savienības politika nesekmē strauju zvejniecības attīstību Latvijā, šī nozare turpinās pastāvēt un sekmīgi konkurēs pasaules tirgos.

„Mums ir 13 000 jūrnieki, un esam pirmajā vietā Eiropā pēc jūrnieku skaita pret strādājošo skaitu, un ceturtajā vai piektajā vietā absolūtajos skaitļos pēc jūrnieku skaita no Eiropas valstīm. Tā kā mēs esam jūras valsts. Mums ir maz kuģu, mēs to atzīstam, bet mums ir loti daudz jūrnieku,” norādīja Kočāne.  

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka Latvijas kuģu reģistrā 2017.gadā bija 170 ieraksti, no tiem – 29 kravas kuģi, 55 zvejas kuģi, 7 pasažieru kuģi, kā arī 19 velkoņi un 1 ledlauzis. Pārējie ir kategorijā “palīgflote”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti