Latvijā dzīvojošie baltkrievu bēgļi dalīsies savā pieredzē par notikumiem Baltkrievijā

Protestos pret Aleksandra Lukašenko režīmu Baltkrievijā pagājušā gada augustā ielās izgāja simtiem tūkstoši cilvēku. Pēdējo astoņu mēnešu laikā daudzi opozīcijas atbalstītāji ir ieslodzīti vai aizbēguši uz ārvalstīm, arī Latviju. Rīgā dzīvojošie baltkrievi piektdien, 11. jūnijā, dalīsies savā pieredzē par notikumiem Minskas “Pārmaiņu laukumā”, kā arī runās par esošo situāciju Baltkrievijā.

Festivāla “Rīgas fotomēnesis”, kura ietvaros norisināsies sarunas, direktors Arnis Balčus stāsta, ka Latvijā dzīvo vairāk nekā 40 baltkrievu bēgļi. Daži no viņiem piekrita pastāstīt savu stāstu par spīti joprojām valdošajām bailēm no Lukašenko režīma represijām nākotnē.

Festivāla “Rīgas fotomēnesis” direktors Arnis Balčus
00:00 / 00:39
Lejuplādēt
“Tas ir kļuvis par kaut ko vairāk nekā tikai māksla, izstāde, kaut kas fotogrāfisks. Un šie abi pasākumi tiek rīkoti kontekstā ar izstādi “Pārmaiņu laukums”, kas šobrīd ir skatāma Esplanādē. Tur mēs varam redzēt tādu būdiņu, kas atgādina līdzīgu objektu, kas atrodas Minskā, vienā no iekšpagalmiem. Tas kļuva par tādu kā brīvības simbolu cīņai par tiesībām. Tad arī es kā mākslinieks jutos, ka man arī ir jāpauž aktīvāk pozīcija, jo man ir viedoklis par to, kas notiek. Man šķiet, ka tas ir svarīgi arī mums Latvijā, ņemot vērā, ka tie notikumi Baltkrievijā tomēr atgādina kaut kādu pieredzi, ko mēs esam nesuši un pieredzējuši.”

Saruna notiks tiešsaistē sociālo tīklu platformā “Facebook”.

11. jūnijā pulksten 19.00 notiks saruna “Pārmaiņu laukums: liecinieku stāsti”, kurā Rīgā dzīvojošie baltkrievi dalīsies savā pieredzē par notikumiem Minskas Pārmaiņu laukumā un šobrīd Baltkrievijā notiekošo. Latvijā dzīvo vairāk nekā 40 baltkrievu bēgļi, daži no viņiem ir piekrituši izstāstīt savu stāstu par spīti joprojām valdošajām bailēm no Lukašenko režīma represijām nākotnē.

Savukārt 14. jūnijā pulksten 19.00 norisināsies diskusija “Spēle bez noteikumiem. Fotožurnālista darbs Baltkrievijā”. Pasākuma pieteikumā skaidrots: “Baltkrievija ir Eiropā visbīstamākā valsts žurnālistiem. Tagad fotogrāfi ne tikai dokumentē notikumus, bet arī domā par sekām – kā man maskēties, lai es būtu mazāk pamanāms, kā neatklāt citus cilvēkus, lai viņi nenonāktu policijā, kā droši tikt mājās? Katra fotogrāfija potenciāli var būt pierādījums krimināllietai.”

Baltkrievu fotoreportieri Irina Arakhovskaja un Dmitrijs Bruško pastāstīs, kā strādāt šādos apstākļos, sarunu moderēs Jūlija Volčoka.

Abi pasākumi notiks krievu valodā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt