Latvijā dzēsts šogad pirmais kūlas ugunsgrēks

Otrdien, 14. februārī, Latvijā dzēsts šogad pirmais kūlas ugunsgrēks, kas notika Salaspils pagastā, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Otrdien pusdienlaikā ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Salaspils novada Salaspils pagastu, kur kūla dega 150 kvadrātmetru platībā.

Pērn pirmais kūlas ugunsgrēks tika reģistrēts dienu agrāk – 13. februārī Liepājā, kad kūla dega 20 kvadrātmetru platībā. Kopumā 2022. gadā ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 1454 kūlas ugunsgrēkus, kas, salīdzinot ar 2021. gadu, bija par ceturtdaļu vairāk.

VUGD atgādina –

kūlas dedzināšana ir aizliegta un sodāma rīcība.

Tā var radīt apdraudējumu cilvēka veselībai un dzīvībai, kā arī nodara būtisku kaitējumu apkārtējai videi.

Ugunsdrošības noteikumi nosaka, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. Situācijās, kad iedzīvotāji pamana kūlas ugunsgrēku, nekavējoties ir jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112 un jānosauc precīza adrese vai pēc iespējas precīzāk jāapraksta vieta, kur izcēlies ugunsgrēks.

Svarīgi ir pēc iespējas ātrāk paziņot ugunsdzēsējiem glābējiem par izcēlušos ugunsgrēku, lai viņi varētu savlaicīgi ierasties notikuma vietā, pirms liesmas ir izplatījušās lielā platībā un apdraud tuvumā esošās ēkas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti