Latvijā demonstrēs raķešu artilērijas sistēmas HIMARS

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pirmdien, 26. septembrī, vienlaikus Spilves lidlaukā un Liepājas lidostā demonstrēs augstas mobilitātes raķešu artilērijas sistēmas HIMARS. Militāro mācību "Namejs 2022" laikā nebija iespējams izpildīt mācību uzdevumu ar tiem ieročiem, kuri ir šobrīd Latvijas armijas rīcībā, tāpēc Mehanizētā kājnieku brigāde ir veikusi HIMARS sistēmu piegādes un pielietošanas pieprasījumu.

Pamatojoties uz Nacionālo bruņoto spēku mācību pieprasījumu, Latvijā norisināsies ASV Speciālo operāciju spēku Eiropā gaisa kuģu "MC-130J Commando II" nolaišanās vingrinājumi, demonstrējot ātru augstas mobilitātes raķešu artilērijas sistēmas HIMARS atgādāšanu un sagatavošanu darbībai.

Vingrinājuma mērķis ir demonstrēt Nacionālo bruņoto spēku un ASV bruņoto spēku sadarbības spējas.

HIMARS ir augstas precizitātes raķešu artilērijas sistēmas ar aptuveni 300 kilometru darbības rādiusu.  

HIMARS atgādāšana, izvēršana un simulēta šaušana notiks Spilves lidlaukā, savukārt pēc nolaišanās Liepājas lidostā HIMARS sistēmas dosies uz Šķēdes militāro poligonu Dienvidkurzemes novada Vērgales pagastā, lai ar mācību raķetēm veiktu šāvienus pa mērķi Baltijas jūras ūdeņos Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret notiekošajām militārajām mācībām, kas vērstas uz visaptverošas valsts aizsardzības spēju pilnveidošanu un reģionālās drošības stiprināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti