Dienas ziņas

Ziemassvētkos šoreiz mazāk nelaimju

Dienas ziņas

Ukraina cer sarīkot miera samitu līdz februāra beigām

Visi slimo, NMPD lūdz zvanīt tikai ārkārtas gadījumā

Latvijā daudz slimo ar gripu un citiem vīrusiem; NMPD lūdz zvanīt tikai ārkārtas gadījumā

Latvijā daudziem šie Ziemassvētki paliks atmiņā nevis ar skaistu kopā būšanu ģimenes lokā, bet ar augstu temperatūru, rejošu klepu un pilnīgu nespēku. Latvijā plaši izplatās gripa un citi vīrusi. Pārpildīta ir Bērnu slimnīcas uzņemšanas nodaļa un absolūtā krīzes režīmā darbojas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD), saņemot divus tūkstošus zvanu diennaktī.

Pirmie, kas sastopas par slimnieku vilni, ir aptiekāri. Sūdzības esot identiskas – augsta temperatūra, klepus, kakla sāpes, iesnas.

Pircēja aptiekā Kerija Birzkalne Latvijas Televīzijas raidījumam "Panorāma" sacīja: "Tieši 24. decembrī divos pa dienu, tieši pirms braukšanas ciemos sākās nenormāla temperatūra, drudzis. Pilns komplekts. Vakar pamodos. Temperatūras nav. No 39 uz 36. Un šorīt pamodos – sāp kakls."

Savukārt pircēja Ludmila pastāstīja: "Man rit slimības devītā diena šodien. Sāku slimot pirms svētkiem. Zvanīju ģimenes ārstei, lika uztaisīt kovida testu. Kovida nebija."

Bet pircēja Vija teica: "Man visi veseli, izņemot mazdēls noslimojās. Visas potes izpotējusi esmu, pilnīgi visu, arī gripai."

Simtiem saslimušo zvana uz NMPD, gandrīz paralizējot dienesta darbu.

NMPD vadītāja Liene Cipule atzina: "Tas ir pārsniedzis pat to, ko gaidījām, 2000 zvani uz 113 un 300, 400 zvani saistīti ar temperatūru, grib padomu vai konsultāciju. Bet, noslogojot mūsu līniju, tiek apdraudēti tie pacienti, kuriem tiešām nepieciešams ārsts."

Dienesta vadītāja atgādināja, ka elpceļu slimības vai gripas gadījumā ģimenes ārsts atver slimības lapu un izraksta zāles pa telefonu. Cilvēkus visvairāk biedējot tieši augstā 40 grādu temperatūra, kas turas vairākas dienas. Un tas ir iemesls, kāpēc daudzi vecāki bērnus ved uz Vienības gatvi Rīgā.

Karsti šajās dienās iet arī Bērnu slimnīcas Neatliekamās palīdzības centrā. Nu jau katram otrajam vai trešajam diagnosticē tieši gripu.

Bērnu slimnīcas pediatre Ance Repele vērtēja: "Galvenā problēma ir gripa, gripas ir ļoti daudz, pieejamība svētkos pie ģimenes ārstiem nav un tāpēc vēršas pie mums. Augsta temperatūra, iesnas, atsevišķiem bērniem vemšana un šķidrāka vēdera izeja."

Zinot, ka priekšā arī Jaungada svinības, mediķi aicina laikus iegādāties zāles un būt gataviem. "Pašlaik ir vīrusu sezona, ne tikai gripa un kovids. Un mums ir jātiek ar to galā pašiem. Nevajag zvanīt, vismaz uz 113 noteikti ne," teica Cipule.

Informācija par dežūrārstiem, kuri pieņem brīvdienās, ir Nacionālā veselības dienesta mājaslapā. Bērnu slimnīca iesaka izmantot portālu veselapasaule.lv, kur aprakstīts, kā mājās palīdzēt bērnam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti